هنوز مشخص نیست تا چه زمانی کشور درگیر ویروس کرونا باقی می‌ماند اما چیزی که مسلم است آسیب اقتصادی شدیدی است که در آینده بیشتر می‌شود. شاید امروز کشور به قدری درگیر مساله حاد کرونا باشد که متوجه وضعیت اقتصادی نشود اما محاسبه بار مالی هر روز تعطیل به خوبی نشان می‌دهد که در بلندمدت شاهد چه حجمی از مشکلات خواهیم بود. با این وجود باید از هم‌اکنون برنامه مشخصی برای جبران آسیب‌های اقتصادی و جلوگیری از ادامه یافتن مشکلات داشت. اقتصاد دوران پساکرونا می‌تواند بحران‌های جدی را تجربه کند اگر از امروز به فکر آن نباشیم.

با توجه به معضلات بوجود آمده در حوزه‌ی کسب‌وکار به واسطه‌ی شیوع بیماری کرونا بر آن شدیم تا با ایجاد طرح «نذر کارآفرینی و اشتغال» با مشارکت معاونت کارافرینی و انجمن صنفی شتابدهنده‌های استان خراسان رضوی، به توسعه‌ی کسب‌وکار و صاحبین آن کمک کنیم.

کارآفرینی

بسیاری از خیرین در این دوران با ایجاد بسته‌های حمایتی و تهیه مواد غذایی سعی در کمک‌رسانی به مردم در حوزه‌های مختلف داشتند. اما مسئله‌ای که حائز اهمیت است، آموزش در راستای نجات و توسعه‌ی کسب ‌وکارها در مسیر اهدافشان است. در واقع تلاش این طرح در این است که با ایجاد بسته‌های حمایتی به شکلی که کمک کننده‌ی صاحبین مشاغل و کسب‌وکارها باشد در این راستا مفید واقع شود.

این طرح با تکیه بر ایجاد نوآوری در بحث نذورات به صاحبین کسب‌وکارها کمک می‌کند تا دوباره در مسیر درآمدزایی قرار گرفته و باعث ایجاد اشتغال برای افراد شود. لازم به ذکر است این طرح از تاریخ 5/2/99 مصادف با عید سعید فطر به مدت ده روز برای صاحبین مشاغل قابل اجرا است.

شتابدهنده اکسیر پیشرو در کارآفرینی

بسیاری از مراکز در این طرح با استفاده از سقف اعتباری مشخص شده از جانب خود با ما مشارکت کردند تا بتوانیم با کمک همدیگر در این شرایط بحرانی به کسب‌وکارهای بسیاری در مسیر درست کمک کنیم. در این بین شتابدهنده اکسیر به مدیریت جناب آقای محمدجواد کلاهدوزان، بازرس اصلی انجمن صنفی شتابدهنده در مشهد بیشترین تلاش خود را در این حوزه‌ با ایجاد کلاس‌های آموزشی مرتبط با اکثر کسب‌وکارها توسط بهترین منتورها برای صاحبین کسب‌و‌کار دارند.

مرکز شتابدهنده‌ی اکسیر با ایجاد کلاس‌های آموزشی با عنوان: عارضه‌یابی کسب و کار با هزینه‌ی 180,000 تومان و آموزش دیجیتال مارکتینگ و CRM با هزینه‌ی 99,000 تومان به صورت مجازی و 299,000 تومان بصورت حضوری در خدمت صاحبین کسب‌و‌کار در این طرح خواهد بود.

 

همکاری مشترک شتابدهنده اکسیر و جهاد دانشگاهی خراسان رضوی