مزایای داشتن یک برنامه تلفن همراه (اپلیکیشن) چیست؟

امروزه همه از مزایای اپلیکیشن، باخبرند و گرچه انقلاب برنامه‌‌نویسی و اپلیکیشن فقط از چند سال پیش شروع شده است، این شکل از بازاریابی به سرعت در حال رشد است و هیچ نشانه‌ای از کند شدن ندارد.

در حال حاضر 77٪ از جمعیت جهان آنلاین هستند. با پذیرش سریع جایگاه گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها، مشاغل زیادی روزانه با فرصت‌های بیشتر و بیشتری روبرو می شوند که به طور اساسی، نحوه تحویل و دسترسی به خدمات یا محصول آن‌ها را تغییر می‌دهد.

گزارش ارتباطات سازمان ACMA در سال 2012 – 2013 تأیید می‌کند که این نوع پویایی همه‌گیر است و نقش مهمی در زندگی روزمره استرالیایی‌ها دارد.

سال گذشته فقط 13.08 میلیون نفر در استرالیا یک برنامه تلفن همراه (اپلیکیشن) را طی مدت 6 ماه دانلود کردند.

در جهان، دستگاه‌های تلفن همراه بیشتری نسبت به تعداد رایانه‌ها و تلویزیون‌‌ها با هم وجود دارد، به این معنی که تجارت شما برای ارتباط برقرار کردن با مشتریان خود به وجود موبایل نیاز دارد.

Zach Cusimano، بنیانگذار اپلیکیشن توسعه‌دهنده BiznessApps در سانفرانسیسکو می‌گوید: “نادیده گرفتن و به سادگی گذشتن از بازاریابی تلفن همراه، دیگر تنها یک گزینه برای هر تجارت و شغلی نیست.”

مشتریان لازم نیست منتظر باشند:

برنامه‌های اپلیکیشن تلفن همراه، جایگزین بسیار سریع‌تری نسبت به مرورگر وب موبایل محسوب می‌شوند.

مرورگر وب به کاربر نیاز دارد تا یک سایت یا وب را راه‌اندازی کند، یک URL را وارد کند و منتظر بارگذاری سایت باشد (در صورت وجود پذیرش کافی).

در حالی که برای راه‌اندازی یک برنامه تلفن همراه (اپلیکیشن) این کار فقط یک ثانیه طول می‌کشد زیرا اکثر اطلاعات در آن ذخیره شده‌اند چرا که برنامه خود باعث می‌شود عملکرد فعالیت آفلاین، امکان‌پذیر باشد.

اپلیکیشن‌ها یک یادآوری همیشگی از تجارت شما هستند:

برنامه‌های موبایلی (اپلیکیشن‌ها) با افزایش نرخ مشاهده، برند شما را تقویت می‌کنند.

یک اپلیکیشن به دلیل این که همیشه روی صفحه نمایش تلفن قابل مشاهده است، بیشتر از یک مرورگر وب که نشانه‌گذاری شده، به چشم می‌آید.

این امر به ایجاد وفاداری بیشتر در مشتریان‌تان کمک می‌کند زیرا اپلیکیشن و خدمات شما همیشه مقابل چشمان آن‌ها قرار دارد.

اپلیکیشن‌ها باعث افزایش جذب مشتری می‌شوند:

مشتریان به دلیل این که سریعاً آن‌ها را به مشاغل موردعلاقه یا مورد نیازشان متصل می‌کنند، خواستار برنامه‌های تلفن همراه (اپلیکیشن‌ها) هستند.

مشاغل مختلف برای بهبود و بهتر کردن مراحل خدمات‌رسانی خود و افزایش سطح دسترسی مشتریان از اپلیکیشن‌ها استفاده می‌کنند.

نکته حائز اهمیت یک اپلیکیشن در برقراری ارتباط و تعامل یکپارچه با مشتریان است که آن را به ابزاری ارزشمند برای تجارت مدرن تبدیل کرده است.

اپلیکیشن‌ها باعث کاهش هزینه‌ها می‌شوند:

اپلیکیشن‌ها هزینه پیامک‌ها و خبرنامه‌های کاغذی را کاهش می‌دهند.

آن‌ها ارتباطات را به وسیله پیام‌رسانی ایمن، فوری و مستقیم به مشتریان ساده می‌کنند. اپلیکیشن‌ها با درخواست اطلاعات و تماس‌های تلفنی، میزان حضور کارکنان را کاهش می‌دهند.

 

 قبل از ایجاد و توسعه (لانچ کردن) یک اپلیکیشن چه مواردی باید در نظر گرفته شود؟

 

میزان محبوبیت اپلیکیشن‌تان را بسنجید:

آیا قرار است اپلیکیشن من برای مشتریان مفید باشد و مردم از آن استفاده کنند؟ پاسخ این سؤال را تنها می‌توان از طریق تحقیق یافت.

از مشتریان فعلی و بازدیدکنندگان آنلاین خود، نظرسنجی کرده و این سؤال را مطرح کنید. این به شما کمک می‌کند تا بازار اپلیکیشن خود را بهتر درک کنید.

هدف اپلیکیشن خود را تعیین کنید:

اولین و مهم‌ترین چیز این است که اپلیکیشن شما برای ارائه ارزشش باید هدف مشخصی داشته باشد.

خود را جای مشتریان‌تان قرار دهید و ببینید چه چیزی از اپلیکیشن شما می‌خواهند و به چه چیزی نیاز دارند؟ اپلیکیشن شما چگونه می‌تواند خدمات‌تان را برای آن‌ها ارتقا دهد؟ چه چیزی توجه آن‌ها را جلب خواهد کرد؟

زمان و منابع مشخصی را اختصاص دهید:

برنامه‌های تلفن همراه (اپلیکیشن‌ها) فقط یک سرمایه‌گذاری مالی نیستند بلکه نیاز به سرمایه‌گذاری زمانی نیز دارند.

مانند هر فناوری مبتنی بر تکنولوژی، اپلیکیشن‌ها نیز باید طوری برنامه‌ریزی و نگهداری شوند تا بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهند و به روند بهبود داخلی خود ادامه دهند.

 

الزامات تجاری شما

اپلیکیشن‌ها برای هر شغلی مناسب نیستند؛ بنابراین قبل از تصمیم‌گیری نهایی، لازم است تا بر نیازهای واقعی تجارت خود تمرکز کنید.

چنانچه به برنامه‌ای با عملکرد بالا و وب سایتی نیاز دارید که مشتریان به راحتی بتوانند به آن ورود (لاگین) کنند، به دلیل مزایای عملکردی که در ابتدا گفته شد، داشتن یک اپلیکیشن بسیار ارزشمند و کاربردی خواهد بود.

اپلیکیشن‌ها همچنین برای مشاغلی که تعامل و ارتباط زیادی با مشتری خود دارند، بسیار مفید هستند.

مثالی که به عملکرد خوب اپلیکیشن‌ها اشاره کند، مخصوص بسیاری از مدارس استرالیا است.

این امر به این دلیل است که آن‌ها کلیه ارتباطات بین مدرسه و والدین را به روشی مناسب و مؤثر گرد هم می‌آورند و باعث می‌شوند والدین بتوانند به اطلاعات مهم مدرسه از جمله خبرنامه، اطلاعیه‌ها و هشدارها به طور مستقیم و از طریق تلفن هوشمند خود دسترسی پیدا کنند.

ترجمه شده از مقاله:

Benefits of mobile apps