نیچ مارکتینگ دقیقا چیست؟

نیچ مارکت بخش کوچک و ویژه‌ای از بازار است که محصول یا خدمات شما را متمرکز به برآوردن نیازهای مشتریان آن تقسیم می‌کند. نیچ مارکتینگ (بازاریابی جاویژه یا بازاریابی گوشه‌ای) یک استراتژی کارآمد برای کسب و کارهای کوچکی است که می‌خواهند با صرف بودجه کم، محصول یا خدماتشان را به بخش خاصی از بازار معرفی کرده، به فروش برسانند و شانس خود را برای زنده ماندن در رقابت با شرکت‌های بزرگ افزایش دهند.

خیلی ها و به ویژه استارتاپ‌ها به نیچ مارکت تنها بعنوان راهبردی برای ورود به بازار، معرفی محصول به مشتری و دریافت بازخورد نگاه می کنند؛ در حالی که این رویکرد در سازمان های بزرگ و با جریان درآمدی بالا هم به دفعات و برای افزایش حاشیه سود مورد استفاده قرا می گیرد.

اهداف نیچ مارکتینگ:

  • تبلیغات و بازاریابی شما هدفمندتر خواهد بود.
  • به سرعت کسب‌و‌کارتان به برند تبدیل می‌شود.
  • مشتریان رسانه‌ی تبلیغاتی شما هستند.
  • به راحتی مشتریان را پیدا می‌کنید.
  • هزینه‌‌ها کاهش پیدا می‌کند و به فروش بالا می‌رسید.

نیچ مارکتینگ یکی از انواع بازاریابی است که در پروسه‌ی خرید بسیار مفید و کارآمد است. اما اینکه چطور مشتری را درگیر می‌کند و منجر به خرید می‌شود پشت هیچ فرمول و دستورالعملی نیست.

اگر یک بازاریاب هستید که در یک نیچ مارکتینگ کاملاً تخصصی کار می‌کنید، ممکن است تعجب کنید که چگونه می‌توانید تأثیر خود را به حداکثر برسانید و نشان خود را تهیه کنید. برخی از بازاریابان به اشتباه معتقدند که حضور در این صنعت ضرر است، اما همه چگونگی نگاه شما به این موضوع است.

رویکرد نیچ مارکتینگ در کسب‌و‌کارها به چه صورت است؟

با استراتژی نیچ مارکتینگ، شما تخصص خود را در یک زمینه به کار می‌گیرید تا از رقابت کمی فاصله بگیرید. شما ممکن است محصولات یا خدمات دیگری را ارائه دهید، و ممکن است در خدمت مخاطبان گسترده تری باشید، اما تخصص در یک زمینه به شما کمک می کند تا تجارت خود را متمایز کنید.

میزان استفاده‌ی شما از بازاریابی نیچ برای کسب‌وکارتان بنا بر مخاطب هدف شما متفاوت است. همین هم باعث می‌شود استراتژی‌های متفاوتی را بکار ببرید.

بازار هدف در نیچ مارکتینگ

اینکه محصولات و خدمات شما طیف مشخصی از مردم را جذب می‌کند به این معنی نیست که در تحقیق بازار هدف خود تنبل باشید. در حقیقت نوع محصول و خدماتی که ارائه می‌دهید مشخص می‌کند که مشتری ایده‌آل شما واقعا چه کسی است.

بازار هدف

تقسیم بندی برای تعیین بازار هدف کوچکتر در نیچ مارکت بسیار مهم است. شناختن اصول اولیه، دامنه سنی، درآمد و وضعیت تأهل کافی نیست بدون درک عمیق تر از ویژگی‌های منحصر به فرد تر شما به بازار هدف درستی نمی‌رسید. هرچه بازار شما کوچکتر باشد، بهتر مشتریان هدف خود را می‌شناسید.

 مثال استراتژی نیچ مارکتینگ

یک شرکت که واقعاً بازار هدف خود را می‌شناسد و مثال خوبی برای نیچ مارکتینگ است، اسباب بازی‌های چوبی ورمونت است.

اسباب بازی های چوبی ورمونت، مستقر در حومه شهر ایالت سبز کوه، وبسایت درست و حسابی نداشتند. بیشتر سفارشات آنها از طریق تلفن گرفته میشد. تنها پرداخت آنلاین ارائه شده، پی پال است. با این وجود بهترین قسمت این سفارشات کجاست؟ مشتریان به انها کمترین اهمیتی نیز نمی‌دادند.

مهارت های هنری، فداکاری و علاقه چیزی است که مشتریان اسباب بازی‌های چوبی ورمونت از این برند انتظار دارند. به همین دلیل هر قطعه از اسباب‌بازی‌ها توسط مالک برند رون وایک ساخته می‌شد چون میدانستند که مشتریان دنبال سر و صدا نیستند آنها دنبال محصولی دست ساز هستند که با عشق ساخته شده باشد.

این نوع مشتری‌مداری در این برند تبدیل به یکی از شاخصه‌های کاری آنها شد. چرا که والدین بصورت بدیهی به دلیل همین مشخصه که محصولات با کیفیت و دست‌ساز هستند مایل به پرداخت هر مبلغی برای محصولات با کیفیت انها بودند.

بسیاری از مشتریان وبسایت Voake در سال 2007 به این نتیجه رسیدند که امنیت فرزندانشان در استفاده از اسباب بازی‌ها به دلیل ترس از رنگ سرب بسیار برایشان مهم است. در نتیجه به سمت جمع‌آوری اسباب‌بازی‌های چوبی ورمونت کشیده شدند. این اتفاق توجه نیویورک تایمز و NBC News را به خود جلب کرد به طوریکه دیگر نیاز به هزینه برای تبلیغات و یا پرداخت هزینه به شرکت Voake نبود.

مقاله زیر را مطالعه کنید

چگونه می‌توانیم بهترین بلاگر موجود در نیچ مارکت باشیم؟

روانشناسی پشت پرده‌ی نیچ مارکتینگ:

سه دلیل برای اینکه بدانید چطور نیچ مارکتینگ کل فضای ذهنی مشتری شمارو مورد حمله قرار می‌دهد و کار می‌کند!

روانشناسی نیچ مارکتینگ

بازاریابی نیچ مدام در سر مشتری می‌چرخد مانند آمبیوس‌های مغزی و یا انگل‌های کنترل ذهن اما به جای اینکه ما را همچون بعضی حیوانات به سمت اقیانوس‌ها و طبیعت هدایت کند باعث می‌شود که ما بخواهیم پول خود را برای یک محصول خاص هزینه کنیم. این یکی از دلایلی است که دانشمندان علوم اعصاب نویسندگان محتوا را می‌توانند ترغیب کنند.

بیایید این موضوع را موشکافی کنیم. من می‌خوام سه دلیل را که چرا نیچ مارکتینگ به فضای ذهنی مشتری شما وارد می‌شود و همچنین چگونگی عملکرد این نوع بازاریابی به نفع شما را براتون توضیح بدم. نیچ مارکتینگ برای کسب‌و‌کار شما بسیار مفید و کارآمد است.

نیچ مارکتینگ برای مشتری

  • باعث ایجاد وضوح در ذهن مشتری‌تان می‌شود. هنگامی که گوشه‌های دنج حضور خود در بازار را مشخص و شروع به پیاده سازی مدلهای تجاری و تلاشهای بازاریابی در ارتباط با آن کردید، پیام شما برای مخاطبان هدف به شفافیت کریستال خواهد بود طوریکه آنها فکر خواهند کرد که شما مستقیماً با آنها صحبت می‌کنید.
  • این امر منجر به خدمات بهتر برای مشتری می‌شود و یک تجربه تعاملی دلپذیر را در ذهن مشتری شما ثبت می‌کند. نیچ مارکتینگ به شما امکان می‌دهد تا به طور مؤثرتر به مشتریان خود خدمت کنید، مشکلات خاص آنها را برطرف کنید و از این طریق خود را به عنوان راه حل آنها معرفی کنید. این به نوبه خود، به این معنی است که شما در خط مقدم صنعت خود قرار خواهید گرفت.
  • شما قادر به ایجاد “تیم رویایی” خود هستید… از این طریق اثربخشی خود را برای مشتری خود افزایش می‌دهید. تبریک می‌‌گویم! الگوی مشتری شما در این زمینه متمرکز شده است و این راه حلی برای حل مسئله‌ی اوست! شما می‌توانید تیم رویایی خود را برای پشتیبانی همه جنبه‌های شغلی خود بسازید. حتی بهتر، با سایر صاحبان مشاغل همکاری‌های مفیدی را ایجاد خواهید کرد. وقتی تخصص دارید، با خرید محصولات آنها و ایجاد شغل برای افراد دیگر نیز به بقیه هم کمک می‌کنید.

 در آخر…

شما می خواهید یک حوضچه کوچک پیدا کنید که در آن بتوانید یک ماهی بزرگ باشید. اگر برای همه چیز رقابت می‌کنید، خبر تلخ این است که در هیچ چیزی پیروز نخواهید شد. با این حال، اگر شما یک منطقه را برای تمرکز کاری انتخاب کنید، می‌توانید تلاش خود را متمرکز کنید و در بازار جایگاه خاص خود را پیدا کنید. اگر یک بازاریاب هستید که در یک زمینه بسیار تخصصی کار می کنید، لطفا برای ما کامنت بذارید و از تجربیات خود در استفاده از راهکارهای نیچ مارکتینگ در کسب و کارتان بگویید.