ما در این مقاله قصد داریم به بازاریابی اپلیکیشن و 8 ایده عالی برای عملکرد بهتر بپردازیم.

همان طور که می دانیم تقریباً همه مردم از دستگاه‌های تلفن همراه استفاده می‌کنند، از کودکان نو پا گرفته تا سالمندان. بازار عظیمی برای برنامه‌های تلفن همراه وجود دارد.

متأسفانه بسیاری از این برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها روزانه بارگیری می‌شوند و بعضی از آن‌ها هرگز استفاده نمی‌شوند.

در این میان برای آن که بتوانید به مردم کمک کنید تا اپلیکیشن مورد نیاز خود را  – از بین صدها گزینه مشابه – انتخاب کنند به یک برنامه بازاریابی عالی نیاز دارید. بارگیری و دانلود اپلیکیشن‌ها معمولاً طی دو هفته اول پس از راه‌اندازی به اوج خود می‌رسد. اما اگر نتایج برنامه و تلاش‌های بازاریابی شما دوام نیاورد، این نتایج کوتاه‌مدت خواهد بود.

شما باید یک برنامه بلندمدت برای خود داشته باشید. این چیزی است که ما امروز در اکسیر آکادمی برای آن اینجا هستیم. برای شروع، استراتژی بازاریابی خود را به تاکتیک‌های پیش از شروع و پس از راه‌اندازی اپلیکیشن تقسیم کنید.

بازاریابی اپلیکیشن پیش از راه‌اندازی

 

  1. بازاریابی‌تان را مدت‌ها قبل از راه‌اندازی، شروع کنید:

از همان دقایقی که مفاهیم و طرح‌های اپلیکیشن شما کامل شد، باید به فکر بازاریابی آن هم باشید. اول از همه مشخص کنید که کاربران ایده‌آل شما چه کسانی هستند، چرا باید اپلیکیشن شما را بارگیری کنند و چگونه آن‌ها را تشویق به انجام این کار کنید.

بازاریابی زودهنگام یک اپلیکیشن می‌تواند چالش‌ها و موانع پیش رو را پیش‌بینی کند. مردم، عاشق جدیدترین و آخرین اپلیکیشن موجود در بازار خواهند شد.

طبق مطالعات انجام شده توسط گوگل، فقط 40٪ از کاربران تلفن همراه از طریق فروشگاه‌های اپلیکیشن موبایل، نرم‌افزار مورد نظر خود را جستجو می‌کنند. بقیه مردم، اپلیکیشن‌های دلخواه‌شان را از طریق فیلم‌های YouTube، وبلاگ‌ها و آموزش‌های آنلاین و سایر گزینه‌های بسیار دیگر پیدا می‌کنند.

بنابراین هنگامی که شروع به برنامه‌ریزی بازاریابی اپلیکیشن خود می‌کنید، زمینه‌های زیادی (گزینه‌ها) برای پوشش دادن وجود دارد.

 

  1. جذب مشتری‌های بالقوه را شروع کنید:

برای ایجاد یک اپلیکیشن ایده‌آل، این برنامه باید به بهترین شیوه برای پاسخگویی به نیازهای کاربران شما طراحی شده باشد. چرا که مردم زمانی یک اپلیکیشن را بارگیری می‌کنند که نخواهند یا نتوانند بدون آن زندگی کنند.

بنابراین لازم است که شما در طول فرآیند ساخت اپلیکیشن، از مخاطب مورد نظر خود بازخورد بگیرید. در طی این فرآیند، مشتریان بالقوه خود را پیدا کرده و با آن‌ها تعامل داشته باشید.

از طریق انجمن‌ها در سایت‌های مربوطه و رسانه‌های اجتماعی، بازخورد کاربران واقعی را دریافت کنید.

شما همچنین می‌توانید از ابزارهای نظارتی استفاده کنید که به شما در شناسایی رهبران صنعت و گرفتن بازخورد از آنان کمک می‌کند.

 

به عنوان مثال، BuzzStream برای گرفتن بازخورد درباره ویژگی‌های اپلیکیشن تحت وب خود با اینفلوئنسرها کار می‌کند، سپس آن بازخوردها و نظرات را در راه‌اندازی اپلیکیشن خود لحاظ می‌کند.

بازاریابی اپلیکیشن

  1. وبلاگ راه بیاندازید:

وبلاگ یکی از بهترین راه‌ها برای به اشتراک‌گذاری اطلاعات آنلاین و به روزرسانی کاربران با ارسال منظم مطالب بر روی وبلاگ است. به محض این که طراحی وب سایت خود را شروع کردید، باید یک وبلاگ برای اپلیکیشن خود نیز راه‌اندازی کنید.

به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در طی فرآیند خلق اپلیکیشن‌تان، خوانندگان را به خود مشغول می‌کند. آن‌ها احساس می‌کنند در این روند سهیم هستند و در این مسیر کنار شما بوده‌اند، شما همچنین از این طریق می‌توانید بازخورد بسیار عالی از کسانی که در تعامل مدام با شما هستند را کسب کنید.

این کار همچنین باعث ایجاد علاقه به اپلیکیشن شما می‌شود و به جایی می‌رسد که می‌توانید با کاربران ارتباط همیشگی برقرار کنید، حتی پس از راه‌اندازی اپلیکیشن‌تان.

 

  1. شروع به انتشار تیزرها کنید:

شما می‌توانید تمام طول روز درباره اپلیکیشن خود صحبت کنید، اما مردم همیشه می‌خواهند آن چیزهایی که درباره‌شان صحبت می‌کنید را ببینند.

با استفاده از نرم‌افزارهای عجیب و غریب و تیزرها، مشتریان معمولی خود را به کاربرانی “علاقه‌مند” و “هیجان‌زده” تبدیل کنید.

انسان‌ها موجوداتی بصری هستند. عکس‌های اپلیکیشن و تبلیغات ویدیویی به مردم اجازه می‌دهد امکانات و جزئیات آن را ببینند، به جای شنیدن یا خواندن درباره آن‌ها.

بنابراین شما می‌توانید از این موارد برای افزایش لیست ایمیل کاربران علاقه‌مند به اپلیکیشن خود استفاده کنید.

 

  1. شروع به تهیه بسته مطبوعاتی و موارد مورد نیاز جهت راه‌اندازی کنید:

شما بایستی بسته مطبوعاتی و موارد مورد نیاز خود را برای تاریخ راه‌اندازی اپلیکیشن آماده کنید.

قبل از راه‌اندازی کامل اپلیکیشن، بایستی وب سایت خود را به طور کامل آماده کنید. یک تبلیغ ویدئویی داشته باشید که ویژگی‌های اصلی اپلیکیشن شما را نشان می‌دهد و یک محتوای تبلیغاتی مانند انتشار مطبوعات یا پست وبلاگ.

برای بررسی و مصاحبه درباره اپلیکیشن به رسانه‌های مربوطه، اینفلوئنسرهای دنیای صنعت و وبلاگ نویسان معتبر مراجعه کنید.

و پس از همه این‌ها اپلیکیشن شما راه‌اندازی شده! اما هنوز کار به طور کامل انجام نشده است.

 

بازاریابی اپلیکیشن پس از راه‌اندازی

 

  1. بازخورد بیشتری از مشتریان دریافت کنید:

برنامه‌های تلفن همراه در فروشگاه‌های اپلیکیشن‌ها اغلب بر اساس محبوبیت و ارزش، رتبه‌بندی می‌شوند.

بنابراین شما قطعاً می‌خواهید برای افزایش بازخورد مشتری و موارد بیشتر، برنامه‌ای بریزید تا احتمال بارگیری بیشتر اپلیکیشن‌تان افزایش یابد.

در این راستا شما بایستی اطلاعات مخاطب خود را در توضیحات اپلیکیشن قرار دهید، بنابراین مشتریان از این طریق می‌توانند با بازخورد یا سؤالات دقیق‌تری از سایر کاربران دست پیدا کنند.

اما فقط بازخورد را نخوانید – به آن پاسخ دهید و آن را در بهبود اپلیکیشن خود در نظر بگیرید. به مشتریان ناراضی رسیدگی کنید و به مشکلات آن‌ها بپردازید و شادی مشتریان را اولویت خود قرار دهید.

 

بازاریابی اپلیکیشن

 

  1. خلاصه ای از اپلیکیشن ارائه دهید:

اپلیکیشن خود را می‌توانید برای بررسی در بلاگ‌ها و کانال‌های ویدیویی عرضه کنید. همچنین یک فیلم در YouTube در مورد چگونگی استفاده از اپلیکیشن‌تان در مواجه با مشکلات احتمالی بسازید.

این کار به جذب افرادی که به دنبال راه‌حلی برای این مشکلات هستند و تبدیل آن‌ها به کاربران دائمی کمک خواهد کرد.

وقتی کاربران یک راهنمای گام به گام در مورد چگونگی استفاده از اپلیکیشن شما را مشاهده کنند، احتمال این که بخواهند آن را امتحان کنند، بسیار بالا می‌رود.

به یاد داشته باشید که حتی برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های ساده با دستورالعمل آسان هم می‌تواند برای برخی افراد گیج‌کننده باشند. این نوع تبلیغات، راهی عالی برای علاقه‌مندی مشتریان به بارگیری و استفاده از اپلیکیشن است.

 

  1. بهینه سازی اپلیکیشن برای فروشگاه‌های آنلاین تلفن همراه (اپ استورها):

برای 40٪ از افرادی که برنامه‌های تلفن همراه (اپلیکیشن‌ها) را از طریق جستجو در فروشگاه‌های آنلاین بارگیری می‌کنند؛ بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که اپلیکیشن‌تان جهت دستیابی آنان بهینه‌سازی شده است. در انتخاب نام اپلیکیشن از کلمات کلیدی خوب، تحقیق شده و کاربردی استفاده کنید.

همچنین می‌توانید از تبلیغات جستجو برای بالا بردن تعداد بارگیری اپلیکیشن خود استفاده کنید. آن‌ها می‌توانند بازدید نرم‌افزار را بهبود بخشیده و بارگیری آن را آسان کنند، زیرا در همان لحظه دقیقا مشتری در جستجوی برنامه‌ای مانند اپلیکیشن شماست. پس بهترین زمان برای بارگیری آن است.

 

ایستادگی کنید!

اپلیکیشن شما و امکانات آن باید در هر جایی که کاربران به دنبال برنامه‌های جدید هستند، از سایر اپلیکیشن‌ها متمایز باشد.

کانال‌های مختلفی که کاربران از آن‌ها استفاده می‌کنند، نشان می‌دهد که شما تا چه میزان بایستی هنگام تدوین استراتژی‌های بازاریابی خود، خلاقیت به خرج دهید.

در حال حاضر بازار اپلیکیشن با بیش از سه میلیون برنامه و نرم‌ افزار برای بارگیری در دسترس همگان است. ایستادگی کردن و جامعه مخاطبین خود را ساختن برای زنده ماندن اپلیکیشن شما در این بازار شلوغ و پر هرج و مرج، ضروری است.

 

برگرفته از سایت:

8 Great Ideas for Better Mobile App Marketing