شما به عنوان یک استارتاپ باید بدانید کدام یک از رویدادهای استارتاپی برای شرکت کردن مناسب شماست. کدامیک به رشد شغلی شما کمک می‌کند.

بررسی دقیق هرکدام از آن‌ها به پیشرفت هرچه بهتر فعالیت‌های شما کمک می‌کند.

باید بسنجید که آیا در آن رویداد، با سرمایه‌گذاران بزرگ دیدار خواهید کرد یا خیر. از سلامتی برخوردار است یا خیر.

در ادامه‌ی این یادداشت، ده رویداد استارتاپی مهم در سال 2020 را به شما معرفی می‌کنیم.

Change Now

“اکنون تغییر دهید” نام رویدادی استارتاپی است که سالانه در پاریس برگزار می‌شود. یکی از بزرگ‌ترین گردهمایی‌های کارآفرینان، مبتدیان، سرمایه‌گذاران و شرکت‌هاست. هدف این رویداد، تقویت نوآوری به عنوان نیرویی برای زندگی است.

این رویداد موضوعات بسیار مهم از جمله: روش‌های جدید کشاورزی، مدل و سبک‌های جدید آموزشی، انرژی پاک ، شهرهای پایدار، تغییرات آب و هوایی ، پایان آلودگی پلاستیک و… را مدنظر قرار می‌دهد.

رویداد

Startup Grind Global Conference

مهم‌ترین رویداد استارتاپ برای رهبران فناوری و برندهای بزرگ در خط مقدم نوآوری است. این کنفرانس جهانی که به صورت سالانه در سیلیکون ولی برگزار می‌شود. محیطی، متفاوت با آن‌چه تا به امروز اتفاق افتاده است را ایجاد می‌کند.

این کنفرانس، فضایی برای دو روز آموزش به مدیران، صاحب نظران، شرکت‌های نوپا از سراسر جهان است. خاصیت الهام‌بخشی این جمع‌ها بیش از ویژگی‌های دیگر تاثیرگذار است.
محتوای آموزشی این کنفرانس، در شش مرحله ارائه می‌گردد. هزاران کارآفرین موفق در این فضا، باهدف ایجاد ارتباطات انسانی و کاری در این فستیوال شرکت می‌کنند.

رویداد

Step Conference

هشت سال می‌گذرد از اولین‌باری که این اجلاس به صورت سلسله کارگاه‌های آموزشی با اجتماعات کوچک برگزار شد. با گذشت این سال‌ها، این همایش تبدیل شد به بزرگ‌ترین فستیوال فناوری در خاورمیانه. در این کارگاه، بیش از 250 استارتاپ بررسی و ارائه می‌شوند.

تعداد شرکت کنندگان معمولا 6000نفر در طی دو روز است. رویداد استپ می‌تواند بهترین تجربه برای کارآفرینان، خلاقان و علاقه‌مندان به مباحث دیجیتال باشد.

رویداد

REFLECT Festival

فستیوال REFLECT در لیماسول قبرس برگزار می‌شود. یک رویداد فناوری که ترکیبی از انتقال دانش و جدیدترین دانش‌های حوزه فناوری است.

برترین و جدیدترین تکنولوژی‌ها از جمله AV/AR، بلاک چین و AI را با یک تجربه فراموش نشدنی باهم ترکیب کرده و ارائه می‌دهد.

شرکت‌کنندگان در این دوره‌ها، بینش عمیقی از حوزه فناوری بدست می‌آورند.

EU Startup Summit

اجلاس سران اتحادیه اروپا سالانه 1200 بنیان‌گذار را باهم جمع می‌کند. رویدادی دو روزه، فرصت خوبی برای شبکه‌سازی است.

روبه‌رو شدن کارآفرینان با سرمایه‌گذاران اتفاق مهمی است که این اجلاس رقم می‌زند. برای افرادی که قصد راه‌اندازی شرکت‌های بین‌‌المللی فناوری دارند، تجربه درخشانی خواهد بود.

رویداد

Viva Technology

رویداد “ویوا تکنولوژی” به مدت سه روز، فرصتی بسیار مهم برای پیشگامان فناوری جهان است. این اجلاس سالانه، زمانی برای کشف ایده‌های تحول‌گرا در مقیاس جهانی است.

رویداد

Startup Fest

این جشن استارتاپی، بزرگ‌ترین رویداد استارتاپیِ کاناداست. دورهمی برای بنیان‌گذاران مشتاق و افراد خوش‌فکر هرچند مبتندی و یا کارآفرینان باتجربه از سراسر جهان است.
این رویداد به شرکت‌کنندگان این امکان را می‌دهد که فرصتی برای همکاری با بعضی افراد سرشناس حوزه دیجیتال را داشته باشند. ارتباط با سرمایه‌گذاران بالقوه از دیگر مزیت‌های این رویداد است.

Bits & Pretzels

جشنواره‌ای سه روزه با حضور 5000نفر از موسسین، سرمایه‌گذاران و علاقه‌مدانی به ایجاد اکوسیستم استارتاپی، هرساله در مونیخ، سومین شهر بزرگ آلمان برگزار می‌شود. یکی از اهداف‌اش ایجاد ارتباط بین استارتاپ‌های مختلف است.

شرکت‌کنندگان با هدف یادگیری و شبکه‌سازی هرچه بیشتر، در این رویداد حضور پیدا می‌کنند.

Bread & Jam Festival

فستیوال نان و مربا به صورت سالانه، با مدت زمان دو روز در لندن برگزار می‌شود.

این رویداد، همچون دیگر موارد اهدافی را دنبال می‌کند. کارگاه‌آموزشی و بوت کمپ از جذابیت‌های این فستیوال است.(بوت کمپ به دوره‌های آموزشی فشرده‌ای اطلاق می‌گردد که شما را برای ورود به بازار کار آماده می‌کند، دوره‌هایی با چالش‌های مخصوص به خودش و البته با چاشنی جذابیت و یادگیری)

شرکت‌کنندگان این دوره‌ها، طیف وسیعی از افراد هستند؛ از جاه طلبان صنعت مواد غذایی، تا مشتاقان یادگیری این حوزه. همگی این گروه‌ها با هدف مقیاس‌بندی مارک‌های غذا و نوشیدنی، یادگیری و دریافت اطلاعا جدید در کنار هم جمع می‌شوند.

رویداد

Web summit

نخستین‌بار در سال 2010 این اجلاس در لیسبون، پایختت پرتغال برگزار شد. در طول این سال‌ها، تعداد شرکت کنندگان از 400 نفر به 70000 نفر افزایش پیدا کرده است.

این شرکت‌کننده‌ها از 170کشور مختلف هستند. اجلاس وب به قدری رشد یافته که امروز، بزرگ‌ترین کنفرانس فناوری در جهان است.

شرکت‌کنندگان این رویداد، اتفاقی بی‌نظیر و موقعیتی متفاوت برای شرکت فناوری خود را تجربه می‌کنند.

با قاطعیت می‌توان گفت تا به امروز، تنها کنفرانسی که این میزان رشد یافته اجلاس وب است.

رویداد

در آخر…

باتوجه به زندگی شلوغِ انسانِ امروزی، بازاریابان وظیفه دارند از تمامیِ فرصت‌های موجود برای ایجاد اعتماد مشتریان‌ و جذب افراد جدید استفاده کنند!

برگزاری رویدادهای مرتبط با کسب‌وکار شما، این موضوع را فراهم می‌کند.

برای دستیابی به نتیجه مثبت، باید رویدادی به یاد ماندنی و تعاملی سازنده داشته باشید. فراموش نکنید که ایونت‌ها، صرفا فرصت تبلیغ برند شما نیستند!

ایجاد احساس ماندگار و انتقال حسِ خوب همرا با آگاهی‌بخشی فرصتی طلایی برای شرکت‌کنندگان و شما ایجاد خواهد کرد.