مهارت استارتاپی

هنگامی که به دنبال یک کار استارتاپی هستید، توسعه و نشان دادن مهارت‌هایی که تقاضای زیادی در این حوزه دارند به شما کمک می‌کند تا پیروز میدان رقابت باشید.

در اینجا هفت مهارت استارتاپی مورد نیاز توضیح داده شده که به شما این اطمینان را می‌دهد که برنده این بازی شما هستید:

  1. تجربه فروش:

تقریباً همه استارتاپ‌ها سعی در فروش چیزی دارند.

با این حال، بسیاری از آن‌ها فاقد یک سازمان فروش موثر هستند و هنوز به نقطه‌ای نرسیده‌اند که بتوانند از عهده استخدام افراد حرفه‌ای و خبره در امر فروش بربیایند.

این مشکل زمانی ایجاد می‌شود که بنیانگذاران یک سازمان فاقد این مهارت اصلی باشند. استارتاپ‌ها به دنبال افرادی هستند که قادر به فروش و درک تفاوت‌های ظریف فروش کالایی باشند که ممکن است هنوز به شکل کامل در بازار معرفی نشده باشد.

شما بایستی بتوانید کار خود را همراه با فرآیندهای جدید به سازمان معرفی کنید.

 

  1. مهارت‌های رشد:

موقعیت‌های بازاریابی و رسانه‌های اجتماعی در زمینه استارتاپ‌ها، اپلیکیشن‌های زیادی را دربرمی‌گیرند، اما بسیاری از این موارد فاقد صلاحیت لازم هستند.

بازاریابی استارتاپ‌ها اغلب در شرایطی با بودجه بسیار اندک و بدون هیچ‌گونه ارزش تجاری انجام می‌شود.

یکی از مهارت های استارتاپی این است که بازاریابان باید بتوانند مهارت‌های فنی، مهارت‌های محتوا و درک سئو را به خوبی شرح دهند.

از همه مهمتر، شما به عنوان یک بازاریاب نیاز به درک عمیقی از نحوه مهندسی و مدیریت کردن مهارت‌های رشد از طریق کانال‌های متنوع و محصولی دارید که می خواهید آن را تبلیغ کنید.

 

  1. تحلیل داده‌ها:

داده‌ها ضربان احساسات هستند. ” – شان راد ، بنیانگذار Ad.ly

استارتاپ‌ها نه تنها از نظر داده غنی هستند، بلکه به عنوان یک ابزار مهم تصمیم‌گیری نیز تلقی می‌شوند. تنها مشکلی که وجود دارد این است که در این حیطه، کمبود افرادی به چشم می‌خورد که نمی‌دانند دقیقا چه چیزی را و چگونه اندازه‌گیری کنند و به تفسیر آن بپردازند.

یادگیری این مهارت میان صنوف مختلف از بازاریابی گرفته تا تحلیلگران متخصص داده، متقاضی زیادی دارد.

اگر در این زمینه تجربه‌ای دارید، آن را نشان دهید! یا حداقل خود را با برخی مفاهیم اساسی آمار و ابزارهای رایج مانند Google Analytics آشنا کنید.

 

  1. مهارت‌های فنی:

دولوپرها (توسعه‌دهندگان) فنی معمولا بیشترین درخواست را در شروع کار دارند.

بدیهی است که آن‌ها به واسطه مهارت‌های فنی خود می‌توانند از موقعیت‌های بهتر و برتری بیشتری برخوردار باشند.

گذشته از این، درجاتی از دانش فنی نشانه مثبت بزرگی در سایر موقعیت‌هاست. انتظار می‌رود که بازاریابان بیشتر از هرچیزی، مهارت‌های فنی و توانایی طراحی و خلاقیت داشته باشند.

علاوه بر این، افراد در موقعیت‌های خرید و فروش یک محصول به گفتگویی که آن‌ها را به درک موقعیت و موثر بودن در کارشان رهنمون کند، نیاز دارند.

 

  1. قابلیت انجام همزمان کارهای متعدد:

شرکت‌های استارتاپی به دنبال افرادی هستند که مهارت و توانایی مدیریت کردن قسمت‌های مختلف را دارند.

در این شرکت‌ها هدف این است که حداقل در یک زمینه متخصص باشید و در زمینه‌های دیگر هم سررشته‌ای داشته باشید.

 

  1. توانایی گوش دادن:

توانایی جمع‌آوری بازخورد مشتری و تبدیل آن به اطلاعات و تصمیم‌گیری‌های عملی یک مهارت اساسی در هر موقعیت و شغلی است.

این داده‌ها می‌توانند از منابع مختلفی مانند تماس با بخش فروش، تجزیه و تحلیل، مصاحبه با مشتری و پشتیبانی کاربر حاصل شوند.

کل تیم باید این روند را جزئی از کار خود قرار دهند. این یک مهارت اساسی در شرکت‌هایی است که در ابتدای راه هستند که اغلب کم ارزش تلقی می‌شود.

 

  1. توانایی مستقل بودن:

شما باید یک مبتدی باشید.

این را در اپلیکیشن خود نشان دهید که در چه پروژه‌هایی به شما کمک کرده است؟ پروژه‌های جانبی شما چیست و چگونه اوقات فراغت کاربران را پر می‌کنید؟ حتی نحوه پیگیری و رفتار شما در روند درخواست می‌تواند به توانایی شما در انجام کارها و ایجاد انگیزه کمک کند.

 

ترجمه از مقاله زیر:

7 high demand startup skills that will get you hired