چرا کار استارتاپی؟

ما در این مقاله به تفصیل درباره شرایط کار در استارتاپ و دلایل انتخاب آن پرداخته ایم. پس با ما همراه باشید:

شما از یک کالج فارغ التحصیل شدید. مدرکتان در دستتان است یا در ایمیل تان و چند پیشنهاد شغلی هم روی میز دارید. به جز این مساله که یکی از فارغ التحصیلان خوش شانس در یک اقتصاد ضعیف هستید، شما باید خودتان، مسیرتان را انتخاب کنید.

از یک طرف موقعیت ورود به بازار پردرآمد یک برند معتبر در زمینه تخصصی و رشته شما وجود دارد و از سوی دیگر پیشنهاد شغلی از یک استارت آپ کوچک دارید که تازه شروع به کار کرده است.

شما محصول آن ها را مشاهده کرده اید، به چشم انداز آن ها و رویکردشان اعتقاد دارید، اما مطمئن نیستید که می خواهید ریسک کار در یک استارتاپ را بر عهده بگیرید یا به یک سمت مطمئن در یک شرکت تن بدهید که مزایای خوبی دارد و حقوق بالایی هم دریافت می کنید. انتخاب هوشمندانه ای است.

یا آن دیگری را انتخاب می کنید

در اینجا 8 دلیل وجود دارد که چرا بایستی دست از تعلل بردارید و به جای آن وارد دنیای استارتاپ شوید:

1. مسئولیت بیشتری خواهید داشت:

کار در استارتاپ احتمالاً به معنی این است که شما جزئی از یک تیم کوچک هستید.

به دلیل ماهیت چنین تیم های کوچکی، احتمالاً هیچ کس دیگری در این شرکت یا تیم وجود ندارد که همان مهارت شما را داشته باشد، به همان روشی که شما با مشکلات برخورد می کنید، عمل کند یا حتی به همان روشی که فکر می کنید، فکر کند.

زمانی که من به شرکت Wanderfly پیوستم، هسته اصلی تیم تقریباً در حال کار بود به همراه مدیر توسعه تجارت، بازاریابی و تولید سایت که قبلا در هیئت مدیره حضور داشتند.

با این حال، من با مدرک فارغ التحصیلی نویسندگی و داشتن تجربه سفرهای زیاد توانستم به عنوان نویسنده و مدیر محتوا به شرکت Wanderfly بپیوندم تا اطمینان حاصل شود آن ها در زمینه سفر و گردشگری دارای نقطه نظر و دیدگاه هستند.

بعد از گذشت چند هفته، به دلیل نیاز به نوشتن، ویرایش و وبلاگ نویسی به یک نیروی بالفعل در این شاخه تبدیل شدم. چند هفته بعد، من عضوی از یک تیم مدیریت محتوا بودم که شامل من و خودم می شد. نیازهای تیم تولید محتوا، ارتقاء و مدیریت آن ها همگی، از وظایف من و جزیره کوچک مسئولیتم بود.

مولتی تسک شدن!

این امر باعث شده من تبدیل به آدمی همه کاره تر، قابل اطمینان تر و کارامدتری نسبت به مشاغل قبلی یا پروژه های شوم که در زمینه کاری یا تحصیلی در گذشته انجام داده ام؛ در حالی که در یک شرکت بزرگتر، ممکن است به من این فرصت داده نشود و یا در یک شرکت دیگر، کاملا به من و کارهایی که انجام داده ام، اعتماد نداشته باشند.

آیا من مهمترین فرد تیم بودم؟ قطعا نه. اما آیا من بخشی جدایی ناپذیری از آن بود؟ مطمئنا بله. و این جا درست یک نقطه قدرتمند برای خارج شدن از دایره امن قبلی تان است.

بله این یک مورد از کار در استارتاپ و دلایل انتخاب آن بود!

 

2. فرصت های بیشتری در اختیار شما قرار می گیرد:

یکی دیگر از نکته های اهمیت کار در استارتاپ و دلایل انتخاب آن این است که احتمالاً نیازی نیست که به شما بگویم که بیشتر مشاغل نوپا و استارتاپ ها به خوبی برخی مشاغل و شرکت های بزرگتر، دستمزد پرداخت نمی کنند. دستمزد شما (یا مدرک تحصیلی شما) ممکن است ارزشمندتر از آن چیزی باشد که یک استارتاپ قادر به پرداخت آن است.

اما کار در استارتاپ نوع دیگری از پاداش را ارائه می دهند: یک سیستم مبتنی بر انگیزه که بر اساس پول نیست، بلکه مبتنی بر مهارت های کسب شده و فرصت های به دست آمده است. این تجربه از ارزش بالاتری برخوردار خواهد بود. من (تقریبا) این موضوع را تضمین می کنم.

هنگامی که من برای اولین بار در Wanderfly شروع به کار کردم، تمام آنچه از نام من به عنوان یک نویسنده، وجود داشت، چند قطعه در یک انتشارات محلی بود. یک سال بعد، من یک ستون در هافینگتون پست داشتم که مخصوص نشنال جئوگرافیک بود و بالغ بر 150 پست وبلاگ برای Wanderfly منتشر کردم و مقاله ای هم برای شرکت Fast نوشتم!

به غیر از این توضیح، این موضوع مرا متقاعد کرد که با این شیوه کار کردن، من فرصت بیشتری برای رشد به عنوان یک نویسنده دارم و به هر کار دیگری هم که در آینده بپیوندم، می توانم این تعهد را بدهم.

من می دانم که اگر در یک شرکت مسافرتی با سمتی معمولی تر و درآمدی بیشتر مشغول به کار می شدم، شاید همچنان مشغول پر کردن ستون روزنامه ها بودم. اما نه متشکرم! من این را نمی خواهم.

 

3. قادر خواهید بود کارهای مختلفی انجام دهید:

یکی از بزرگترین شکایاتی که من از همتایان خودم که در یک شرکت سازماندهی شده با ساختار مشخص کار می کنند، این است که آن ها به طور کلی با وظیفه اصلی خود گیر افتاده اند و نمی توانند در زمینه های دیگر فعالیت کنند.

خواه نوشتن، طراحی، پر کردن صفحات متنوع یا هر کار دیگری باشد، معمولاً این یک نوع کار یک نفره است. اگر به نظر می رسد که این کار استارتاپی شماست، با آن که متنفرم که این را به شما بگویم اما شما دارید کار اشتباهی انجام می دهید.

چرا که کار کردن در یک استارتاپ به شما این امکان را می دهد که کارهای مختلف زیادی را امتحان کنید، حتی آن کار عجیب و غریبی که هرگز فکر نمی کردی هرگز دوست داشته باشید، اما درمی یابید که بالاخره انجامش داده اید.

با نگاهی به سال گذشته که در Wanderfly کار کرده ام، تقریبا همه کارهای مختلفی را که می توانستم در آن کار کنم، از ویرایش ویدیو گرفته تا طبقه بندی متون را از دست داده ام. من به عنوان نویسنده وارد Wanderfly شدم، اما اکنون از کار کردن در بسیاری از حیطه های مختلف، احساس راحتی می کنم، حتی در توضیح دادن برای دولوپرها (توسعه دهندگان) که چگونه سایت ورشکسته آن ها را نجات دادم و در درست کردنش به آن ها کمک کردم.

 

4. از مبتکران واقعی یاد خواهید گرفت:

افرادی که شروع به راه اندازی حرفه خود می کنند، از نظر ذهنی و حرفه ای بسیار متفاوت تر از افرادی هستند که هرگز از کار خود خارج نشده و از چهارچوب های معین بیرون نزده اند.

کارآفرینان با دیدن یک مشکل و فکر کردن به یک روش ابتکاری و اصلی برای پرداختن به آن تعریف می شوند. به دلیل همین ماهیت ابتکاری، کارآفرینان بهترین افرادی هستند که می توانید از آنان بیاموزید. آن ها به مشکلات از طرق مختلفی نزدیک می شوند، مرتباً در حال یافتن راه حل هستند و به این نتیجه می رسند که از وقت و کار خود نهایت استفاده را ببرند.

بنیانگذاران Wanderfly به طور مداوم هنگام بروز یک مشکل از سوی مرا به چالش می کشند، زیرا آن ها غالباً آن مشکل را از منظر دیگری نسبت به من مشاهده می کنند و از طریق ارائه راه های مختلفی که برای یافتن راه حل وجود دارد، بینش گسترده تری به من می بخشند.

نوآوری بیش از خلاقیت است. این عمل و واکنش است، مشکلات را با روشی جدید و روشنگری حل می کند. بنابراین هر استارتاپ موفقی، نوآوری واقعی دارد و اگر در این مسیر، افراد مناسب را پیدا کنید، مقدار زیادی از آن ها یاد خواهید گرفت.

بی شک این مساله اهمیت کار در استارتاپ و دلایل انتخاب آن را بیش از پیش آشکار می کند!

استارتاپ

 

5. کار شما به رسمیت شناخته خواهد شد (همان طور که شکست های شما):

از دیگر مزایایکار در استارتاپ و دلایل انتخاب آن، این است که اگر در یک شرکت بزرگ کار می کنید، این احتمال وجود دارد که تمام سخت کوشی های شما توسط رئیس یا شخص دیگری که می خواهد سر راه شما سنگ بیندازد، نادیده گرفته شود.

اما در استارتاپ ها، تقریباً غیرممکن است که کار خوب شما دیده نشود. چرا که اگر در کاری موفق شوید، تیم کوچک شما سریعا آن را تشخیص خواهد داد و تشویق تان خواهد کرد.

البته این سکه دو رو دارد:

همان طور که پیروزی ها و موفقیت های شما به آسانی دیده می شود، شکست ها و ناکامی های شما هم توسط تیم مشاهده خواهد شد. این موضوع به دو دلیل بسیار خوب است.

اول این که تمرکز و انگیزه شما برای بهتر و دقیق تر انجام دادن کارها بیشتر می شود و دوم این که به دلیل تمرکز و دقت روی کار شما مطمئناً اشتباهات خود را سریع تر برطرف می کنید.

بنابراین تردید نکنید؛ هرچه سریع تر عضو یک استارتاپ شوید، چرا که موفقیت های شما بیشتر دیده می شود و شکست های شما به حداقل می رسد. و هنگامی که بقیه تیم می گویند “ما نمی توانستیم این کار را بدون شما انجام دهیم”، می توانید مطمئن باشید که منظور آن ها از این اظهار نظر چیست.

 

6. در یک فضای عالی کار خواهید کرد:

اجازه دهید مزایای کار در استارتاپ و دلایل انتخاب آن را بشمارم:

  • من سرکار شلوار جین می پوشم. در تابستان هم شلوارک و صندل!
  • اگر حداقل یک ساعت فضای شوخی واقعاً خوب وجود نداشته باشد، احتمالاً روز کند و کسل کننده ای خواهد بود.
  • هر کس دیگری که در یک استارتاپ کار می کند، همان انگیزه و اشتیاق شما را برای خلق و ساختن دارد.
  • انجمن های استارتاپی ( و در مورد Wanderfly مشخصا انجمن گردشگری) مثل یک خانواده و گروه صمیمی هستند.
  • اگر به اطرافتان دقت کنید، می بینید که مردم مدام در حال یافتن راه حل های خلاقانه برای مشکلات پیری وسن هستند و یا ابزار جدیدی را یافته اند که زندگی را به نوعی ساده تر یا تقویت می کند. این روحیه کارآفرینی مسری است، و اگر آن را حس نمی کنید یا به آن دامن نمی زنید، پس از آن به طور جدی اجتناب می کنید.

 

7. یاد می گیرید مقتصد و صرفه جو باشید:

کار در یک استارتاپ احتمالاً به معنای کمبود پول است. یک کارآفرین موفق بودن، یک سرتیم موفق استارتاپی، بدین معنی است که شما باید بتوانید انواع مشکلات را مدیریت کنید. در واقع شما یک تصمیم گیرنده هستید که فرمان استارتاپ در دست شماست.

شما در مورد جریان نقدینگی، صورت موجودی کالاها، بازاریابی، فروش، کنترل هزینه و هر چیز دیگری تصمیم گیری ‌می‌کنید.

یکی از بزرگترین چالش‌هایی که کسب و کارها با آن مواجه می‌شوند، «چگونگی کاهش هزینه‌‌ها» است؛ اما با یک کار استارتاپی شما می آموزید که چطور هزینه هایتان را کنترل کرده و به صرفه جویی روی بیاورید.

 

8. به ارزش کار سخت، کارفرمای خود بودن و به خود متکی بودن ایمان خواهید آورد:

با کار در استارتاپ، مجموعه مهارت‌های اصلی خود را به کار می‌گیرید و آنها را- به‌صورت امیدوارانه به‌طور سریع و کارآمد – در سراسر شرکت اعمال می‌کنید. اگر این کار را به‌خوبی انجام دهید، آن‌گاه می‌توانید با رشد استارت‌آپ دپارتمان اختصاصی خود را داشته باشید.

نهایتا چه در محیط یک سازمان ساختاریافته بزرگ و چه در محیط‌های استارت‌آپی مشغول به کار باشید برای به نمایش گذاشتن بهترین عملکرد خود نیاز به دانش و کسب مهارت‌هایی به موازات برنامه حرفه‌ای خود خواهید داشت که نباید از آن غافل شوید.

ترجمه از لینک:

https://www.fastcompany.com/1824235/8-reasons-choose-startup-over-corporate-job