این مقاله ترجمه مقاله‌ای از استفن آرتور در وبلاگ با گوگل فکر کنید هست.

در سرتاسر جهان، زندگی آدم‌ها شدیداً تحت تاثیر قوانین فاصله‌گذاری اجتماعی قرار گرفته است.

انزوای جسمی و اجتماعی به یک هنجار اجتماعی تبدیل شده است. اکنون دیگر تأثیر بیماری همه گیر COVID-19 در سراسر جهان آشکار شده است. این بیماری بر افراد و جوامع مختلف به اشکال متفاوت تاثیر گذاشته است؛ اما یک وجه مشترک در همه آن ها وجود دارد.

علاوه بر نگرانی در مورد سلامت خود و اعضای خانواده، دوستان و عزیزان، مردم نگران سلامت مالی خود هستند.

این نگرانی ها شامل نحوه تحقق تعهدات روزمره مانند اجاره یا مواد غذایی و مواردی مثل بهترین راه برای پرداخت مالیات، چگونگی دستیابی به پول نقد برای کالاهای اساسی، چگونگی پرداخت دیجیتال، چگونگی رساندن پول به عزیزانمان و چگونگی مدیریت سرمایه.

از تاریخ 8 تا 14 مارچ2020، رفتار جستجو در گوگل برای کلمه «کمک مالی» طی یک هفته 203% افزایش یافت.

با توجه به اینکه بسیاری از مشاغل به دلیل محدودیت‌های گسترده تحمیل شده از سوی دولت قادر به فعالیت عادی نیستند، جای تعجب نیست که رفتار مصرف کننده در حال تغییر است.

از جمله نحوه خرج کردن، پس انداز کردن و نحوه ارتباط آن ها با پول. از 8 مارس 2020 تا 14 مارس 2020 جستجوی گوگل برای برنامه‌های رده مالی، 31٪ رشد کرده است.

برای مصرف کنندگانی که به طور متوسط 10 محصول مالی دارند، همگام پیش رفتن با تغییرات جهانی ناشی از پاندمی بسیار سخت است.

سرعت تغییرات شرایط مالی آنقدری بالاست که مردم میخواهند اطلاعات مفید و به روزی در این حوزه داشته باشند.

برای اثبات این جمله، علاقه به جستجو برای “نحوه سرمایه گذاری” از 8 مارس 2020 تا 14 مارس 2020 نسبت به هفته مشابه در سال قبل 61٪ افزایش یافته است.

در این دوران چالش‌ برانگیز، برندها میتوانند با مصرف کنندگان به شکل مرتبط و مفیدی در تعامل باشند.

کمک به ایجاد اعتماد به نفس در مردم و رفع نگرانی آنها در مورد امنیت مالی در این شرایط ناپایدار، یکی از مهمترین کارهایی است که برندهای خدمات مالی در حال حاضر می توانند انجام دهند.

مطمئن نیستید که چگونه کمک کنید؟ سه ​​راهکار مفید و ارزشمند برای کمک به افراد وجود دارد که مؤسسات مالی مناسب‌ترین گزینه برای ارائه آنها هستند!

روی نشان دادن همدلی در مورد آنچه مردم تجربه می کنند، تمرکز کنید.

 سوالی که برندها باید از خود بپرسند، نشان دادن خود به مصرف کننده‌ها نیست؛ بلکه نشان دادن خود به روشی است که بتوانند به سؤالات و نگرانی های مهم آنها پاسخ دهند.

یعنی فعال کردن پشتیبانی مرکز تماس برای هدایت مردم به سمت معاملات دیجیتال یا استفاده از کانالهایی مانند اپلیکیشن موبایلتان، ویدیو یا YouTube، تا به آن ها نشان دهید که چگونه بدون کاغذ کارهایشان را انجام دهند، چگونه از باجه‌های بانک خودکار  استفاده کنند، یا به آن ها بفهمانید که شما  همیشه آماده خدمت‌رسانی هستید و کمک هستید.


اطلاعات معتبر و واقعی را به اشتراک بگذارید.

برندها می توانند با اذعان به این که شرایط دشوار و دائماً در حال تغییر است، منبعی از اطلاعات واقعی و به روز برای مردم باشند.

به جای به اشتراک گذاشتن داده‌ها و دیدگاه های خود برای راهنمایی مصرف کنندگان، برندهای خدمات مالی می توانند Google Trends و Google Alerts را تحت پوشش قرار دهند تا به مصرف کنندگان در درک رخدادهای روز کمک کنند.

ما همچنین پنج اصل برای هدایت کمپین های رسانه‌ای خودمان در Google تدوین کرده‌ایم؛ به امید اینکه برندها بتوانند از آنها برای یافتن راه خود در این شرایط ناامن استفاده کنند. برای خواندن این اصول روی لینک کلیک کنید.


انعطاف پذیر باشید.


با توجه به نگرانی بسیاری از مصرف کنندگان در مورد نحوه پرداخت قبوض و سایر تعهدات مالی، برندهای مالی به طور ویژه‌ای انعطاف پذیری را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

آن ها با این کار میتوانند در ایجاد احساس ثبات و امنیت به مردم کمک کند. انعطاف‌پذیری می‌تواند شامل به تعویق انداختن پرداختهای برنامه ریزی شده برای مشتریان موجود، تأخیر در پرداخت‌های اولیه برای مشتریان جدید و کار انفرادی با مشتریان برای یافتن راه حل‌های متناسب با شرایط خاص آن ها باشد.

در این زمان بی‌سابقه، برندهای خدمات مالی با بهره‌گیری از قدرت و تخصص خود در جهت رفاه حال مالی مشتریان، می‌توانند به آن ها در این شرایط ناآرام کمک کنند.

انجام این کار نه تنها مفید است بلکه برای اعتماد سازی و حفظ روابط معتبر و ماندگار با مصرف کنندگان ضروری است.