محتوای جذاب برای اپلیکیشن و روش های تولید آن

با وجود بیش از چهار میلیون اپلیکیشن موجود در فروشگاه App اپل وGoogle Play، هرگز جلب توجه کاربران از طریق بازاریابان محتوا دشوار نبوده است.

محتوای جذاب برای اپلیکیشن و روش های تولید آن، یکی از مهم ترین دغدغه های امروز دنیای دیجیتال مارکتینگ است.

نتیجه ای که محتوای خوب ایجاد می کند، نه تنها نقطه اشتراک های بیشتری ایجاد می کند، بلکه امکان تعامل واقعی با کاربران را نیز فراهم می کند و احتمال بالا بردن نرخ کاربران را بسیار افزایش می دهد.

متأسفانه، بسیاری از اپلیکیشن ها به دلیل عدم توانایی در یافتن و تولید محتوای جذاب، به سرعت جایگاه خود را از دست داده و از گردونه رقابت، خارج شده اند!

اگر به امار دقت کنید، متوجه می شوید که تقریباً 91٪ از کاربران تلفن همراه و اپلیکیشن ها، محتوا را “مهم” می دانند، و این آماری است که نمی توانید به آسانی از آن چشم بپوشید.

ممکن است تهیه محتوای مناسب برای «موبایل» دشوار باشد، اما غیرممکن نیست.

اولین قدم، درک محتوای اپلیکیشن ها به عنوان یک عنصر مجزا، مهم و منحصر به فرد است. شما نمی توانید همان استراتژی بازاریابی محتوایی را که برای یک وبسایت یا وبلاگ یا هر رسانه دیگر دارید، برای اپلیکیشن هم داشته باشید.

باید بدانید برنامه ریزی و تدوین یک استراتژی بازاریابی محتوای مناسب که منحصراً با اهداف برنامه و اپلیکیشن شما منطبق است، کلید موفقیت شما در بازار رقابت خواهد بود.

برای جلب توجه و دیده شدن اپلیکیشن تان میان رقبا، نحوه تولید محتوای جذاب برای اپلیکیشن و روش های تولید آن را به تفضیل ذکر کرده ایم:

  1. هدف خود را به درستی مشخص کنید:

بسیاری از منتشرکنندگان اپلیکیشن ها، این اشتباه را می کنند که استراتژی تولید محتوای خود را بدون تجزیه و تحلیل مناسب اجرا می کنند.

استراتژی محتوای موفق، تعریف اهداف و مقاصد شماست. دانستن آنکه چه کلمات کلیدی را در اپلیکیشن خود قرار داده اید و به دنبال چه مخاطبی هستید.

این اهداف به شما در گزارش‌دهی و اندازه‌گیری کمک می‌کند و روی نتایجی که به آن‌ها می‌خواهید برسید، یک چشم انداز واقعی قرار می‌دهد.

اپلیکیشن‌هایی که نتوانند به درستی هدف گذاری کنند، باعث آزار و ناراحتی مشتریان و کاربران خود می شوند، زیرا نمی خواهند پیام هایی دریافت کنند که هیچ ارتباطی با آن ها ندارد.

از طرف دیگر، پیام های درون برنامه ای که هدف گذاری خود را به درستی تعیین و محتوای مرتبط را ارسال می کنند، می توانند به طور متوسط 54 درصد کاربران را تبدیل به مشتریان ثابت خود کنند.

حتی اگر بتوانید محتوای درونی اپلیکیشن خود را دقیقاً زیر نگاه مشتری خود قرار دهید، همچنان در حال مبارزه با توجه زودگذر آن ها هستید. باید اطمینان حاصل کنید که محتوای مناسب را به شخص مناسب اختصاص داده اید.

در عصر اطلاعات، خشنودی لحظه ای، تنها راه نگه داشتن مشتریان است.

ارسال پیام های عمومی یا انبوه از سوی اپلیکیشن شما فقط باعث می شود مشتریان، پیام های شما را نادیده بگیرند.

افزایش تجربه کاربر از طریق محتوای شخصی و اختصاص یافته، بهترین راه برای جذب کاربران از طریق پیام ها مدت ها پس از نصب برنامه است.

به عنوان مثال، شرکت هواپیمایی یونایتد از منظر اعمال استراتژی های اطلاع رسانی، لیاقت تحسین و تشویق زیادی دارد. زیرا اپلیکیشن United Airlines با هدف قرار دادن محتوای شخصی شده به مخاطبان خود در هر مرحله، سطح بسیار زیادی از تعامل کاربر و وفاداری به برند را ایجاد کرده است.

محتوا

  1. بازخورد و نظر کاربران نسبت به اپلیکیشن را جمع آوری کنید:

بازخورد مشتری می تواند به شما در درک محتوای اپلیکیشن کمک کند. این که چه محتوایی را توسعه دهید و کدامیک را به کل حذف کنید.

بازخورد درون برنامه، همچنین امکان بازاریابی مستقیم از طریق استفاده از محتوای درون اپلیکیشن را در اختیار بازاریاب ها می گذارد.

برخلاف فرم های نظرسنجی طولانی، بازخورد درون اپلیکیشنی، توانایی بازیابی نظرات اصیل مشتری را دارد.

هنگامی که شخصی از محصول یا خدمات شما استفاده، پیشنهاد شما را درک کرده و با UI شما در تعامل قرار گرفته است، در این صورت آن ها بیشتر به ارائه بازخورد علاقه مند خواهند شد، که به صورت دقیق تر و سریع تری هم انجام خواهد شد.

بهترین قسمت در مورد دریافت بازخورد در اپلیکیشن، این است که به راحتی قابل اندازه گیری است.

مهم نیست که تعداد بیشتری از عناصر محتوا را اضافه کنید، پیشنهادات بیشتری را معرفی کنید یا مناطق اضافی را هم پوشش دهید، با استفاده از فناوری جمع آوری بازخورد درون اپلیکیشن، پس از اجرای آن می توان به راحتی استفاده کرد و به نتایج قابل قبول دست یافت.

بازخورد درون برنامه ای به شما کمک می کند تا محتوای اپلیکیشن خود را بهبود بخشید، این امر، تأثیر مستقیمی بر تجربه مشتری دارد. هرچه بیشتر محتوای شما با آنچه کاربران می خواهند، مطابقت داشته باشد، می توانید روی آینده اپلیکیشن خود سرمایه گذاری کنید.

پیشنهاد می کنیم، سنجش رضایت مشتری را ادامه دهید تا مطمئن شوید که اجرای برنامه بازخورد شما در مسیر صحیح قرار دارد.

اگر می خواهید محتوای جذاب ایجاد کنید و از مشتریان تان، وفاداری واقعی انتظار دارید، باید بازخورد و نظرات آن ها را در اپلیکیشن خود پیاده کنید.

 

  1. با رسانه های اجتماعی ادغام شوید:

چرا پتانسیل محتوای خود را فقط در محدوده اپلیکیشن خود نگه می دارید؟ بگذارید نفس بکشد.

با 1.7 میلیارد نفر که از طریق دستگاه های تلفن همراه خود به رسانه های اجتماعی دسترسی پیدا می کنند، انتشار محتوای اپلیکیشن شما در این رسانه ها فرصتی بزرگ به شمار می رود.

هنگامی که برای دیده شدن در بازار متلاطم برنامه های دیگر می جنگید، محتوای اپلیکیشن خود را در فیسبوک، توئیتر، یوتیوب، اینستاگرام و غیره متنوع کنید و دست به خلاقیت بزنید.

علاوه بر این، این پلتفرم ها می توانند به شما در جذب مخاطبان اصلی، همچنین ایجاد یک باشگاه مشتریان قوی برای اپلیکیشن تان کمک کنند.

علاوه بر این، کانال های اجتماعی به افزایش آگاهی درباره اپلیکیشن شما کمک می کنند.

اجازه دهید افراد با درک ماهیت محتوای پست های وبلاگ، تبلیغات، فیلم ها و پادکست های همگام و همسو با شخصیت برند شما، در درک این که چگونه محصول یا خدمات تان می تواند به آن ها در نیازهایشان کمک کند، عمیق تر عمل کنند.

روش های زیادی برای اعمال نفوذ رسانه های اجتماعی برای ایجاد محتوای جذاب اپلیکیشن شما وجود دارد، از جمله:

اینفلوئنسرها:

اگر بتوانید توجه تأثیرگذاران (اینفلوئنسرها) رسانه های اجتماعی را جلب کنید، محتوای شما می تواند به صورت بسیار گسترده ای گسترش یابد.

به آن ها اجازه دهید از طریق محتوای شخصی خودشان، محتوای سفارشی اپلیکیشن شما را ایجاد کنند که به خوبی میان دنبال کنندگان شان سروصدا راه بیندازد. اما هنگام انتخاب یک اینفلوئنسر، مراقب باشید و مطمئن شوید که شخصیت آن ها با اهداف و ارزش های اپلیکیشن شما متناسب است.

تریلر (تیزر تبلیغاتی):

درست مانند فیلم، تریلرهای کوتاه بسازید تا مردم از برنامه های اپلیکیشن شما هیجان زده شوند و به آن ها بگویید که اپلیکیشن شما چه کاری انجام می دهد. هدف تریلر (تیزر) شما باید ایجاد هیجان، انرژی و اشتیاق در بین کاربران باشد.

پاداش:

برای گذراندن وقت و تعامل بیشتر کاربران با محتوای اپلیکیشن، کاربران را تشویق کنید. این یک تاکتیک تعامل موثر است چرا که 84٪ از کاربران، اپلیکیشن هایی را استفاده می کنند که دارای پاداش هستند.

 

  1. داستان پردازی بصری (دیداری):

توجه به کلمه و متن بسیار ارزش دارد، اما پس از آن، تصاویر نیز وجود دارند. در تلاش برای جذب دیداری کاربران، تصاویر می توانند به جای متن طولانی به شما کمک کنند تا درگیری کاربر با اپلیکیشن شما بیشتر شود.

اگر موبایل مزیت راحتی حمل و نقل را داشته باشد، چالش صفحه نمایش کوچک تر را نیز دارد.

تولید محتوا با فرمت طولانی برای برجسته کردن مزایای اپلیکیشن شما، در واقع می تواند باعث از بین رفتن علاقه کاربر شود. اما محتوای بصری، می تواند باعث شود اپلیکیشن شما به راحتی قابل تشخیص باشد و بیشتر دیده شود.

تقریباً 65٪ از محتوای شما حتی پس از گذشت سه روز از دیدن آن توسط کاربران، حفظ می شود و این می تواند به شما در ایجاد تجربه UI قدرتمندتر کمک کند.

آیکون های جذاب می توانند کمک تان کنند داستانی جذاب برای کاربران تان تعریف کنید و آیکون های خاص و منحصر به فرد که به راحتی در لیست های جستجو و صفحه های اینترنتی قابل دسترسی هستند، می توانند به شما در ایستادگی و پایداری در بازار اپلیکیشن کمک کنند.

در کنار آیکون ها، از تصاویری استفاده کنید که پیام صحیح را منتقل می کنند.

تصاویری که به بهترین وجه منطبق با اهداف استراتژی محتوای شما باشند اما مراقب باشید که در این زمینه افراط نکنید. خیلی از عناصر بصری ممکن است تمرکز کاربر را از ارائه محصول یا خدمات اصلی شما منحرف کنند.

در جایی که محتوای تصویری شما اجازه می دهد که تجربه سالم و درست کاربر را داشته باشید، تعادل مناسب را پیدا کنید.

به عنوان مثال، اپلیکیشن Soundcloud به عنوان بخشی از داستان پردازی بصری خود، تصاویر زیبا را هم با محتوای خود آمیخته کرده است. این کار تعادل مناسبی بین افزایش زیبایی شناسی بصری و یافتن پیام مربوطه، ایجاد کرده است.

محتوا

  1. داستان های کاربران خود را به اشتراک بگذارید:

یک داستان موفقیت آمیز مشتری می تواند کاری بیش از اعتبار ادعاهای شما در راستای خدمات اپلیکیشن تان انجام دهد. این کار باعث می شود یک گزارش لحظه ای با کاربران بالقوه خود ایجاد کنید.

چنین تأییدهای اجتماعی در ایجاد اعتماد کاربر بسیار موثر هستند. بسیاری از اپلیکیشن ها محتوای خود را با داستان های موفقیت آمیز کاربران شان، مجهز کرده اند اما برخی از آن ها نیز به دلایل مختلف، شکست خورده اند.

به عنوان مثال، داستان هایی که توجه مشتریان و کاربران را از دست می دهند، ممکن است بیشتر شبیه به فروش و بازاریابی اپلیکیشن شما باشد.

داستان های شما باید کاربر را در کانون توجه قرار دهد و این یعنی تمرکز روی مشکلات و احساسات واقعی انسان.

همچنین این داستان ها باید پیشرفت تدریجی داشته باشند، از وضعیت مشتری گرفته تا مشکلات آن ها، از راه حل انتخاب شده و در نهایت نتیجه پایانی.

اصالت داستان را با استفاده از داده های واقعی تقویت کنید و با جزئیات بگویید که چگونه اپلیکیشن شما به مشتری یا کاربرتان کمک کرده است.

پس از تصمیم گیری برای گفتن چه داستانی، باید بدانید که چگونه آن را بگویید. بازاریابان باید تصمیم بگیرند که کدام قالب ها، بالاترین تعامل با کاربر را ایجاد می کنند.

در اینجا چند قالب محبوب وجود دارد که به شما کمک می کند داستان های بهتری از موفقیت کاربران خود بگویید:

مطالعه موردی مبتنی بر متن:

یک شکل کلاسیک در برقراری ارتباط با داستان های موفقیت آمیز کاربر است.

با این حال، اگر مشتریان توجه کمتری به این قضیه نشان دهند و مدت زمان کمتری در اپلیکیشن شما بمانند، ممکن است یک چالش جدی ایجاد کند.

مدت زمان ماندن کاربر در اپلیکیشن را تجزیه و تحلیل کنید و اگر مدت زمان طولانی تری در برنامه باقی بمانند، فقط محتوای مبتنی بر متن، ممکن است روشی عالی محسوب شود!

توصیفات ویدیویی:

شما می توانید فیلم ها را در اپلیکیشن خود یا در بستر یک رسانه اجتماعی مانند YouTube یا Vimeo ارائه دهید.

برای تعامل بیشتر با کاربر، فیلم های خود را کوتاه تر یا مجموعه ای از فیلم های کوچک ایجاد کنید که یک به یک قابل تماشا هستند.

روش ترکیبی:

از ترکیب هر دو مورد مبتنی بر متن و فیلم استفاده کنید. این ترکیب راهی برای ارتباط با داستان ها از طریق هر رسانه ای که با آن ها، محتوای خود را ارائه کنید، فراهم می کند. یک تاکتیک خوب برای شروع در این زمینه استفاده از یک فیلم به عنوان پیش نمایش معرفی اپلیکیشن شماست.

 

 سخن پایانی برای محتوای جذاب برای اپلیکیشن و روش های تولید آن:

پس از استفاده از تمام نکات فوق، اگر استراتژی محتوای خود را برای اپلیکیشن تان یافتید، در این نقطه متوقف نشوید.

بهترین راه برای حفظ موفقیت، نظارت بر محتوای تان به گونه ای است که همچنان تازه و مرتبط باقی بماند. به طور منظم از کاربران، بازخورد بخواهید و بر این اساس، تغییراتی در اپلیکیشن تان ایجاد کنید.

ایجاد محتوای جذاب برای اپلیکیشن شما یک مسابقه نیست. و اهمیتی ندارد چه کسی اول شود، بلکه مهم این است که جریان تولید محتوای خوب و اصولی را حفظ کنید.

موفق باشید!

ترجمه از لینک:

5 Steps to Create Engaging Content for Your Mobile App