راه اندازی استارتاپ یک سفر دشوار، هیجان‌انگیز و با‌ارزش است. بنیانگذار یک استارتاپ باید در هر مرحله از تصمیم‌گیری خود در این مسیر دقت کافی و لازم را داشته باشد.

در هر مرحله از این سفر دشوار شما ملزم به تصمیم‌گیری هستید که اگر حتی در یک مرحله دچار خطا شوید کل برنامه و اهداف شما تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

در این مقاله برخی از اشتباهاتی که ممکن است کارآفرینان در روند کار با آنها مواجه شوند را آورده‌ایم:

انعطاف پذیر باشید!

انعطاف پذیری یکی از عناصر موفقیت شما در راه‌ اندازی استارتاپ است. بسیاری از بنیانگذاران استارتاپ با ایده‌های اصلی و روندهای تصمیم‌گیری انعطاف‌پذیر نیستند.

در ابتدا ضرروی است که نیازهای بازار و تقاضای احتمالی محصول یا خدمات خود را درک کنید. تحقیقات، بررسی بازار و اعتبار سنجی بسیار مهم است. با فرض اینکه محصولی را راه اندازی کرده اید، ساخت این محصول به صورت مرحله‌ای هوشمند است.

مطمئن باشید در هر مرحله نیازهای بازار را بررسی کرده و محصول را اعتبار سنجی می‌کنید.

اگر بازخورد بازار با طرح شما مغایرت داشته باشد، می توانید ضررهای ناشی از طراحی مجدد را به حداقل برسانید. انعطاف پذیری در این زمینه به شما کمک می‌کند تا مبتنی بر بازخورد بازار، استارتاپ خود را به سرعت پیش ببرید.

یک تیم قوی بسازید!

شرکت‌های نوپا ممکن است افراد زیادی را که دارای مجموعه مهارت‌های مشابه هستند، استخدام کنند. تنوع شخصیت‌های تیم، باعث می‌شود که در فرآیند راه اندازی استارتاپ، در شرکت خود مجموعه‌ای از مهارت‌ها را در کنار هم داشته باشید.

بهتر است که بین کارمندان خود طیف متنوعی از شخصیت‌ها را داشته باشید زیرا از این طریق چشم‌انداز وسیعی نسبت به موضوعات و مهارت‌های مختلف خواهید داشت. متناسب با هدف و نوع کارکرد برندتان نیروهای متخصص را گرد هم آورید.

تیم سازی در راه اندازی استارتاپ

بازار هدف خود را بشناسید!

درک بازار به روند کاری شما بسیار کمک می‌کند. بسیاری از بنیانگذاران استارتاپ هستند که به شناخت دقیقی از بازار هدف خود نرسیده‌اند.

در نتیجه در محیطی که فعالیت می‌کنند شناخت دقیقی از رقبا ندارند. بهتر است که از خود بپرسید “ایده‌ی جدید و خلاقانه‌ی من در ارائه‌ی محصول یا خدماتم در چیست؟ و یا چه چیز برند من را از دیگران متمایز می‌کند؟”.

با کسب اطلاعات بیشتر و دقیق بهتر می‌توانید وارد صنعت مورد نظرتان شوید چراکه به راحتی موانع را درک می‌کنید و می‌ددانید چطور به آنها غلبه کنید. شناخت بازار آمادگی خوبی به شما برای اجرای ایده‌ها و هدف‌ها می‌دهد.

برای سرمایه‌گذاری برنامه داشته باشید!

در پایه‌گذاری یک ایده‌ی استارتاپی سرمایه حرف اول را می‌زند. بنیانگذاران باید میزان سرمایه‌ی اجرایی و میزان سرمایه برای ارائه‌ی محصول خود را مشخص کنند.

در بسیاری از موارد بنیانگذاران با سرمایه‌ی اندک وارد بازار شده و در مراحل اولیه با شکست مواجه می شوند.

حقیقت اینجاست که بسیاری از استارتاپ‌ها باید در نظر داشته باشند که در مرحله‌ای باید جذب سرمایه انجام داد و دانستن این موضوع که در چه مرحله‌ای باید جذب سرمایه کرد بسیار مهم است.

سرمایه گذاری

جذب سرمایه را محدود نکنید!

در راه اندازی استارتاپ خود جذب سرمایه را تنها به یک منبع مالی محدود نکنید. برای رونق و رشد استارتاپ شما نیاز به جذب سرمایه از منابع مختلف دارید.

تنوع بخشیدن در راستای جذب سرمایه یک عنصر اصلی موفقیت در استارتاپ است. مشکل این است که ممکن است حمایت کمتری در دوره های تأمین مالی آینده وجود داشته باشد.

سرمایه گذاران متعدد به حل این مشکل کمک می کنند زیرا هرکدام استخرهای سرمایه و شبکه های خود را برای پشتیبانی از نیازهای نوپا در هر مرحله از رشد خود دارند.

در آخر…

به طور کلی، روند راه اندازی استارتاپ چالش برانگیز و همچنین رضایت بخش است.

اگر شما به عنوان یک بنیانگذار میخواهید یک استارتاپ موفق را راه اندازی کنید، برای هدف و فعالیت خود وقت بگذارید تا اطلاعات کافی را در ارتباط با طیف مشتریان خود بدست آورید.

اگر می ‌خواهید دیدگاه خود را درباره موفقیت استارتاپ گسترده تر کنید، پس کار در یک استارتاپ یا یک شرکت سرمایه گذاری را در نظر بگیرید.

مهم نیست که به عنوان بنیانگذار استارتاپ چه اشتباهی مرتکب شوید، اما تشخیص سریع آنها و انجام یک سری فرآیند مداوم در طول مسیر، در موفقیت شما تاثیرگذار است.