اگر به دنبال روشی جدید برای نمایش کالا یا محصولات خود هستید وقت آن است که ویدیوهای آنباکسینگ آن محصول را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید.

آیا قبلا واژه‌ی آنباکسینگ یا جعبه گشایی به گوشتان خورده؟ حتما در اینستاگرام اشخاصی را دیده‌اید که از محصولات و کالاهایی که برایشان ارسال می‌شود فیلم تهیه می‌کنند و در غالب استوری و یا پست با دیگران به اشتراک می‌گذارند.

در آنباکسینگ محصول، شخص محصول را از جعبه و یا پاکت درمی‌آورد و طوری که آن محصول مطابق میل و سلیقه‌ی او باشد هیجان خود را در غالب جمله و یا حرف بیان می‌کند. در این مقاله می‌خواهیم بیشتر به این مقوله‌ و تاثیر آن بر بازاریابی بپردازیم.

ویدیوهای آنباکسینگ تا چه اندازه محبوب هستند؟

اگر هنوز نمی‌دانید که ویدیو‌های آنباکسینگ چه نوع ویدیوهایی هستند بهتره در یوتیوب کمی از آنها را تماشا کنید.

این یه شانس خوب برای کسانی است که می‌خواهند اطلاعات بیشتری از یک محصول بدست آورند. چراکه از این طریق شخصی که انباکسینگ را انجام می‌دهد جزئیات محصول را هم معمولا در آن ویدیو ذکر می‌کند.

این ویدیوها در سال 2015 بیش از یک میلیارد بازدید داشتند. محبوب‌‌ترین آن ها بیش از 170 میلیون بار مجدد بازبینی می‌شوند و به صورت روزانه بیش از 380 میلیون بار در سراسر کشور مشاهده می‌شود.

این اعداد حقیقتی را برای بازگویی درمورد این ویدیوها به ما گوشزد می‌کند و آن هم اینکه ویدیوهای آنباکسینگ تا چه اندازه توانسته‌اند در صنعت بازاریابی کسب و کارها موثر باشند؟

چرا مشتریان تماشای چنین ویدیوهایی را دوست دارند؟

یوتیوب که متعلق به کمپانی گوگل است از افزایش چشمگیر ویدیوهای آنباکسینگ در سال‌های اخیر اطلاع می‌دهد. برخی از کارشناسان گوگل چند دلیل را برای محبوبیت این ویدیوها ارائه دادند که در ادامه به آن می‌پردازیم.

ویدیو

ویدیوهای آنباکسینگ یه منبع اطلاعاتی برای مردم است.

وقتی این امکان برای شما وجود ندارد که یک کالا را بصورت فیزیکی لمس کنید، مخصوصا زمانیکه در حال خرید بصورت آنلاین هستید، بهترین آپشن برای شما دیدن چنین ویدیویی از محصول مورد نظرتان است.

فیلم‌های آنباکسینگ نگاهی نزدیک و دقیق به انواع محصولات از لوازم آرایش، لوازم خانه گرفته تا سیستم‌های بازی و مواد غذایی!

مردم دوست دارند بطور غیر مستقیم تجربه کسب کنند

هنگامی که یک محصول هنوز در دسترس عموم نیست و یا گاهی پیش میآید که شما پول لازم برای خرید آن را ندارید. در اینصورت می توانید در هیجان شخصی که کالای مورد نظر خود را دارد، شریک شوید.

مهمتر از همه، فیلم‌های آنباکسینگ در یوتیوب است که به راحتی همه به ان دسترسی دارند.

آنباکسینگ جنبه‌ی سرگرمی دارد!

موفق‌ترین بلاگرها در آنباکسینگ سبک منحصر به فرد خود را دارند تا بتوانند از این طریق مخاطبان بیشتری را به خود جلب کنند.

به عنوان مثال عده‌ای از آن ها در حین آنباکسینگ شوخی می‌کنند و یا در تدوین ویدیو‌ی خود از جلوه‌های ویژه استفاده می‌کنند.

شما باید بتوانید به عنوان کسی که ویدیو آنباکسینگ تهیه می‌کند افراد زیادی را مجذوب آن محصول کنید و به آن ها تجربه خریدی مطمئن را ببخشید.

مردم با توجه به اعتمادی که به شما به عنوان یک بلاگر یا یک فرد معمولی در انجام آنباکسینگ دارند به احتمال خیلی زیاد از ان برند خرید می‌کنند. پس شما علاوه بر اینکه به مخاطب خود تجربه می‌بخشید به فروش یک محصول و یا خدمت کمک کرده‌اید.

آینده‌ی ویدیوهای آنباکسینگ در صنعت کسب و کار چگونه است؟

امروزه تعدادی زیادی از مردم در حال تولید و تماشای ویدیوهای آنباکسینگ هستند. گوگل در اینده قصد دارد پروسه‌ی فروش را از این طریق برای مردم آسان تر کند.

مثلا در حال حاضر امکان خرید از تبلیغات در یوتیوب وجود دارد و قابل دسترس است. این امکان به مردم اجازه می‌دهد که در حین تماشای ویدیو با کلیک بر روی لینک خرید محصول مورد نظر خود را خریداری کنند.

آنباکسینگ

یوتیوب در حال حاضر با قابل دسترس ساختن این قابلیت در حال آزمون و خطاست تا ببیند مصرف کنندگان نسبت به آن چه واکنشی خواهند داشت.

اینگونه تبلیغات ویدیویی به مشتریان این امکان را می‌دهد که تنها با یک کلیک تجربه‌ای مطمئن از خرید خود داشته باشند و همینطور تولیدکنندگان بتوانند از این طریق راهی جدید برای کسب درآمد خود ایجاد کنند که در نهایت به سوددهی برسند.

پس در آینده ویدیوهای آنباکسینگ در زندگی مردم نقش بسزایی خواهد داشت چراکه اکنون زمانی مناسب برای اضافه کردن این شیوه از معرفی محصول در استراتژی بازاریابی کسب و کار شماست!

آیا تجربه‌ی فروش از طریق انتشار گسترده ویدیوهای آنباکسینگ داشته‌اید؟ لطفا تجربه‌ی خود را با ما در میان بگذارید!