اگر یادتان باشد در قسمت قبلی این مقاله ما به تعریف بازاریابی مشارکتی پرداختیم و  علاوه بر اینکه چیستی و چگونگی آن را توضیح دادیم، اشاره ای هم به بازاریابان وابسته کردیم و در مورد حقوق و مزایای آن با شما صحبت کردیم.

در این قسمت هم قصد داریم استراتژی های بازاریابی مشارکتی در سال 2020 را برایتان توضیح دهیم.

پس با ما همراه باشید.

انواع متداول کانال‌های بازاریابی مشارکتی

اکثر شرکت‌های وابسته برای اطمینان از اینکه مخاطبان آن‌ها درگیر خرید و فروش محصولات تبلیغاتی هستند، از رویه‌های مشترکی استفاده می‌کنند.

اما همه‌ی آن‌ها این کار را به یک شیوه انجام نمی‌دهند و از کانال‌های مختلف بازاریابی کمک می‌گیرند.

اینفلوئنسرها

اینفلوئنسر، شخصی است که بر قدرت تصمیم خرید بخش بزرگی از افراد تاثیر می‌گذارد و به دنبال یک نمایش جالب توجه، برای هدایت مشتریان به سمت محصولات از طریق پست‌های رسانه‌های‌اجتماعی، وبلاگ‌ها و سایر تعاملات با طرفدارانشان هستند.

اینفلوئنسرها دربین شرکت‌های وابسته از جایگاه بسیار خوبی برخوردار هستند.

وبلاگ‌نویسان

وبلاگ‌نویسان در مورد یک نمونه از محصولات یا خدمات بررسی جامعی را می‌نویسند و برند را به شکل قانع کننده‌تری تبلیغ می‌کنند و باعث افزایش ترافیک سایت می‌شوند.

وبلاگ‌نویسان به دلیل نفوذ بسیار زیادی که در مورد ارزش یک محصول دارند، به بهبود فروش محصولات به فروشنده کمک می‌کنند.

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ هنوز هم منبع پایدار درآمد بازاریابی مشارکتی محسوب می‌شود. برخی از شرکت‌های وابسته دارای لیست‌های ایمیلی هستند که می‌توانند از آن‌ها برای تبلیغ محصولات فروشنده استفاده کنند.

روش دیگر این است که شرکت‌های وابسته از کمپین‌های مختلف خود برای جمع‌آوری لیست‌های ایمیل به‌صورت گسترده‌ای استفاده کنند، سپس ایمیل هایی را درباره محصولاتی که تبلیغ می‌کنند ارسال کنند.

وب سایت‌های رسانه‌ای بزرگ

این وب سایت‌ها با استفاده از بنرها و پیوندهای وابسته به متن، محصولات را به مخاطبان خود معرفی می‌کنند.

این روش، راهی عالی برای به نمایش گذاشتن محصولات و افزایش نرخ تبدیل می‌باشد و در نتیجه درآمد را  هم برای فروشنده و هم شرکت‌های وابسته به آن افزایش می‌دهد.

 

برای تبدیل شدن به یک بازاریاب موفق به نکات زیر توجه کنید:

بازاریابی

از کاری که می‌کنید، مطمئن شوید

خوشبختانه، محصولاتی که بخواهید آن‌ها را تبلیغ کنید کم نیستند، اما بهتر این است که شما محصولاتی را انتخاب کنید که به شخصه به آن‌ها اعتقاد داشته باشید.

محصولات و خدماتتان را بررسی کنید

شما باید بتوانید از طریق گزارشاتی که راجع به محصولات و خدمات جمع‌آوری کرده‌اید به مخاطبان خود بگویید که چرا آن‌ها باید این محصولات را از شما خریداری کنند و محصولات و خدمات شما چه ارزش‌ افزوده‌ای را برای آن‌ها ایجاد می‌کند.

از چندین منبع استفاده کنید

به‌جای این‌ که فقط بر روی ایمیل مارکتینگ تمرکز کنید، وقت خود را بر روی ساخت یک وبلاگ، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و … نیز بگذارید.

انواع استراتژی‌های بازاری ابی را آزمایش کنید تا بتوانید در رسیدن به مخاطبانتان موفق‌تر عمل کنید.

محتاط باشید و عجولانه تصمیم نگیرید

مهم نیست که مهارت‌های بازاریابی شما چقدر خوب باشد، شما باید قبل از هر چیزی موارد زیر را در نظر بگیرید.

  • قبل از هر گونه تبلیغی، زمانی را برای مطالعه و تحقیق در مورد محصول مورد نظرتان صرف کنید.
  • میزان تقاضا برای آن محصول را در نظر بگیرید.
  • حتماً در مورد فروشنده تحقیق کنید.
  • وقت شما ارزش زیادی دارد و شما باید مطمئن باشید که تبلیغ کالای مورد نظرتان در نهایت چیزی جز سود برای شما نداشته باشد.

در جریان ترندهای روز دنیا باشید

امروزه، رقابت جدی در حوزه بازاریابی مشارکتی وجود دارد.

شما باید از ترندهای مطرح این حوزه به خوبی آگاه باشید و از تکنیک‌های جدید بازاریابی در کارتان بهره‌مند شوید.

شما باید برای افزایش نرخ تبدیل و کسب حداکثر درآمدتان از تمامی استراژی‌های جدید و به ‌روز آگاه باشید.

 

در سال 2020 چه استراتژی‌هایی را برای بازاریابی مشارکتی به کار گیریم؟

بازاریابی

پیشنهاد کردن محصولاتی که کاملا با آن ها آشنایید

در بازاریابی مشارکتی، اعتماد حرف اول را می‌زند و یکی از راه‌هایی که باعث ایجاد عدم اعتماد در میان مخاطبان می‌شود پیشنهاد کردن محصولاتی است که قبلا از آن‌ها استفاده نکرده‌اید.

این نکته را به خاطر بسپارید که هرگز به‌طور مستقیم به کسی نگویید که محصولی را خریداری کند، شما تنها باید محصولی را به مخاطبانتان پیشنهاد دهید.

تبلیغ محصولات تجاری مختلف

اگر شما فقط محصولات یک شرکت یا یک برند خاص را تبلیغ کنید، درواقع خودتان را تنها با کمیسیون‌ها، صفحات وب و در نهایت نرخ تبدیل آن‌ها در گیر کرده‌اید.

این موضوع مهم است که شما بتوانید با برندها و شرکت‌های مختلف کار کنید و طیف گسترده‌ای از محصولات را تبلیغ کنید.

این استراتژی باعث افزایش تنوع در کمیسیون‌ها و ایجاد یک درآمد ثابت در هنگام ایجاد یک وب سایت وابسته خواهد شد.

بهینه‌سازی نرخ تبدیل

بیایید فرض کنیم که شما صفحه تبلیغاتی دارید که در آن محصولات مختلف را از طریق لینک‌های وابسته تبلیغ می‌کنید. اگر در حال حاضر 5 هزار بازدید در ماه با نرخ تبدیل 2٪ دارید، یعنی که تنها 100 نفر مراجعه‌کننده به سایتتان دارید.

برای دستیابی به 200 مراجعه‌کننده، می‌توانید روی 5 هزار بازدیدکننده بیشتر تمرکز کنید یا به سادگی نرخ تبدیلتان را به 4٪ افزایش دهید.

کدام یک برای شما راحت‌تر است؟

شما می‌توانید به جای این که ماه‌ها وقت بزارید و قدرت دامنه‌تان (Domain Authority) را با وبلاگ نویسی و پست‌های مهمان برای به‌دست آوردن ترافیک ارگانیک‌تر افزایش دهید، کافی است فقط نرخ تبدیلتان را 2٪ افزایش دهید.

این کار می‌تواند شامل بهینه‌سازی صفحه فرود (Landing Page)، صفحه تماس با ما و انجام استراتژی بهینه‌سازی نرخ تبدیل در محل باشد.

تمرکز بر منابع ترافیکی وابسته

مهم است که شما بدانید ترافیک سایتتان از کجا می آید و تعداد مخاطبان شما نیز چقدر است.

دانستن این موضوع به شما کمک می‌کند تا پیام خود را هر چه بهتر به گوش مخاطبانتان برسانید.

می توانید برای بررسی ترافیک سایتتان از ابزار گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) کمک بگیرید و مواردی از جمله اینکه مخاطبان شما در چه ساعتی از شبانه روز به سایت شما مراجعه می‌کنند، از کدام منطقه جغرافیایی هستند، اکثر آن‌ها در چه رده سنی قرار دارند و چه جنسیتی دارند را بررسی کنید تا بتوانید بیشترین میزان ترافیک برای ساییتان را کسب کنید و با افزایش نرخ تبدیل فروشتان را بالا ببرید.

 

نتیجه

بازاریابی مشارکتی یک تاکتیک محبوب برای هدایت فروش و کسب درآمد آنلاین است که از طریق آن یک شرکت وابسته، برای بازاریابی محصولات شخص یا شرکت دیگری کمیسیون می‌گیرد.

در حقیقت، بازاریابی مشارکتی یک راه‌ حل ایده‌آل برای کسانی است که می‌خواهند با تمرکز بر روی گزینه‌های درآمد مبتنی بر عملکرد، کنترل درآمد خود را به دست آورند.