در دو قسمت پیشین مقاله اپلیکیشن های ضروری برای بازاریابی محتوا گفتیم که اگر می خواهید ترافیک وبلاگ خود را افزایش دهید، باید کاملا با ابزارهای بازاریابی محتوا جهت بالا بردن ترافیک سایت آشنا باشید. در این مسیر اگر از ابزارها، برنامه ها و اپلیکیشن های بومی و نرم افزارهای موجود در اینترنت به منظور افزایش تجربه کاربر استفاده کنید، می توانید به نتایج و موفقیت شگرفی دست یابید.

ابزارهای بازاریابی محتوا جهت بالا بردن ترافیک سایت

همچنین در دو مقاله قبلی گفتیم با استفاده از اپلیکیشن های بازاریابی محتوا، می توانید برنامه و پلن بازاریابی محتوا خود را متناسب با مخاطب مورد نظر خود انجام دهید. و دو اپلیکیشن های بازاریابی محتوا را معرفی کردیم. در این مقاله به معرفی سومین اپلیکیشن در این زمینه می پردازیم.

  1. گوگل درایو (Google Drive)

Google یک ابزار تحقیق داخلی برای کاربران به نام Google Docs دارد. با استفاده از این برنامه ساده بومی، می توانید بدون مراجعه به موتور جستجو، تحقیق خود را مستقیماً از محیط سند خود انجام دهید که باعث صرفه جویی در وقت نیز می شود.

برای تبدیل شدن به یک وبلاگ نویس مولد و ایجاد هزاران پست وبلاگ، نمی توانید وقت خود را برای تحقیقات تلف کنید؛ زیرا لیستی از کارهای دیگر وجود دارد که باید انجام دهید. انجام کارها به موقع، مشخصه وبلاگ نویسان عالی و برنامه نویسان است.

این اپلیکیشن، استفاده از فضای ۱۵ گیگابایتی را به صورت رایگان فراهم می کند. شما می توانید فایل ها، تصاویر، ویدیوها و غیره را در فضای ابری (Cloud) ذخیره کنید. برای مثال اگر می خواهید فایلی حجیم را با سایر دوستان و همکاران خود به اشتراک بگذارید، سرویس گوگل درایو به راحتی این وظیفه را به عهده می گیرد. برای تعامل هر چه بیشتر با همکاران به جای ارسال ایمیل های متعدد و گیج کننده می توانید از Google drive استفاده کنید.

این مورد قطعا یکی از موثرترین ابزارهای بازاریابی محتوا جهت بالا بردن ترافیک سایت به شمار می رود.

انواع اطلاعاتی که توسط این ابزار در دسترس کاربران قرار داده می شوند عبارتند از: نتایج جست و جوی وب، تصاویر، گفته و شنیده‌ها، نقشه‌ها، نقد و بررسی‌های کارشناسان و بسیاری موارد دیگر. اطلاعات بیشتر در این رابطه را می توانید از گوگل هلپ داک به دست آورید.

ابزارهای بازاریابی

ابزار تحقیقاتی گوگل

خود گوگل در مورد این ابزار گفته: “این ابزار تحقیقاتی دقیقاً در سمت راست سند شما قرار می‌گیرد. شما می توانید با تایپ کلمه یا عبارت مورد نظر در باکس جستجو، اطلاعات بیشتری از سرتاسر وب در مورد آن کسب کنید. همچنین می توانید دقت جستجو را بیشتر کرده و با محدود کردن دامنه نتایج جستجو، فقط به دنبال تصاویر ، نقشه ها و… بگردید.”

تحقیقات نشان می دهد، عمده کار یک بازاریاب، تمرکز روی محتواست. اگر می خواهید ترافیک وبلاگ خود را افزایش دهید، ایجاد محتوای مناسب و جذاب یکی از راه های نشان دادن شما به عنوان یک متخصص است.

شما می توانید با پیوند دادن مطالب خود به سایت های معتبر، ارزش درک شده محتوای خود را افزایش دهید. وقتی چنین اتفاقی بیفتد، مخاطبان شما از مطالب تان بسیار بیشتر بهره مند می شوند و آن را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک می گذارند؛ زیرا محتوای مفید بیش از هر چیز دیگری به اشتراک گذاشته می شود.

ابزارهای بازاریابی

زمانتا

اگر شما هم قبلاً با Google Docs و کار با آن درگیر شده باشید، ارزش بالای این ابزار را به خوبی درک می کنید. می توان گفت که این ابزار شباهت زیادی به یکی از افزونه های محبوب WordPress به نام زمانتا (Zemanta) دارد که آن هم، به کاربران اجازه می‌دهد محتوای مورد نظر را به راحتی به پست‌های خود اضافه کرده و نیازی به انتقال و پرش از تبی به تب دیگر نداشته باشند.

چالش اصلی در استفاده از این ابزار این است که کسب داده های عملی می تواند برای بیشتر افراد تا حدودی دشوار باشد. شما برای کسب ان دانش، می توانید کتاب بخوانید یا از یک شرکت دیگر مطالعه موردی بگیرید.

اما آسان ترین راه برای یافتن داده ها، اطلاعات مربوطه و نظرات علمی یا تخصصی در مورد موضوعی که به دنبال آن هستید، استفاده از موتورهای جستجوی گوگل است.

این مورد نیز یکی از موثرترین ابزارهای بازاریابی محتوا جهت بالا بردن ترافیک سایت به شمار می رود.

با استفاده از ابزار تحقیق Google Docs ، مجبور نیستید موتورهای جستجو را جداگانه استفاده کنید. شما می توانید مستقیماً از حساب خود به موتورهای جستجو دسترسی پیدا کرده و تحقیقات خود را به سرعت انجام دهید.

 

این مراحل ساده را دنبال کنید:

برای فعال کردن و در اختیار داشتن این ابزار، باید گزینه Research option را از منوی tools انتخاب کرده و سپس در کامپیوترهای PC از میانبر Ctrl+Alt+R استفاده کنید. پس از آن فقط کافی است روی کلمه مورد نظر در قسمت محتوای سند، راست کلیک کنید؛ حالا نتایج جستجو در اختیار شماست.

بیایید فرض کنیم که شما در حال نوشتن مقاله ای در مورد “رشد فروش B2B” هستید. به منظور پیدا کردن داده مورد نظرتان، همچنین محتوای تخصصی یا مطالعات موردی برای تهیه مقاله خود، کافی است کلید واژه را در جعبه جستجو تایپ کنید. این گونه که نمایش داده می شود:

ابزارهای بازاریابی

 

 

اگر در موتور جستجوی Google تحقیق می کنید، می بایست صفحه وب را باز کنید، سپس پیوند را از مرورگر کپی کنید. با استفاده از ابزار تحقیق Google Docs، فقط باید نتیجه جستجو را انتخاب کنید و روی “درج پیوند” کلیک کنید.

ترجمه از لینک:

https://neilpatel.com/blog/9-essential-content-marketing-apps-that-will-grow-your-blog-traffic/

 قسمت قبلی این مقاله را اینجا بخوانید:

ابزارهای بازاریابی محتوا جهت بالا بردن ترافیک سایت (قسمت دوم)