بازاریابی فروشگاه آنلاین یکی از مهمترین موضوعاتی است که باید بصورت دقیق به آن پرداخته شود. دیجیتال مارکتینگ جزء لاینفک هر سایت فروشگاه آنلاین موفق است. فرقی نمی کند که فروشگاه شما در Shopify کار می کند یا Squarespace یا مواردی مشابه WordPress و Magento، در هر صورت شما باید به عنوان مدیر یک کسب و کار آنلاین به نیاز فروشگاه خود به روش‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ توجه داشته باشید.

درارتباط با همین مبحث سوالی برای اکثر موسسان، صاحبین کسب و کار و مدیران بازاریابی پیش می آید آن هم اینکه: “آیا برای فروشگاه آنلاین خود از یک آژانس دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرم یا یک مشاور دیجیتال مارکتینگ استخدام کنم؟”

گرفتن این تصمیم کار بسیار دشواری است، الخصوص از وقتی که دیجیتال مارکتینگ تبدیل به یکی از مهم ترین کارکردهای یک کسب و کار کاملا دیجیتالی شده است. تصمیمی که در مورد مسئله‌ی استخدام یک مشاور دیجیتال مارکتینگ اخذ می‌کنید باید پشتوانه‌ی تجربی و اطلاعاتی داشته باشد و براساس شاخص های کلیدی عملکرد باشد.

شرکت های تجارت الکترونیک 40 درصد از درآمد خود را صرف دیجیتال مارکتینگ می کنند، مثل تبلیغات فیسبوک و تبلیغات گوگل، برهمین اساس حتی پیشرفتی ده درصدی در سی پی سی نیز می تواند تغییری شگفت انگیز در درآمد خالص شما ایجاد کند. وضعیت تیم بازاریابی شما در موفقیت تجارت الکترونیکی شما نقشی حیاتی و مهم را ایفا می کند.

دراین مقاله، درمورد مزایا و معایب استخدام یک آژانس بازاریابی یا مشاور برای تقویت عملکرد کنونی بازاریابی‌تان که وابسته به پروفایل شرکت و نیازهای بازاریابی است، بحث خواهیم کرد.

مشاورین متخصص

مشاورین بازاریابی می توانند استراتژی های بسیار مهمی در زمینه ی نیازهای بازاریابی پیشرفته به شما ارائه بدهند، ابتدا با بررسی دقیق پروسه‌ی کسب و کار شما و سپس با پیشنهاد دادن کانال‌های رشدی که بیشترین ارتباط را با شما و کسب وکارتان دارند.

مزایای مشاوران متخصص در بازاریابی فروشگاه آنلاین

مشاوره و پیشنهاد استراتژی های پیشرفته

مشاورین به هدف کلی شما نگاه می‌کنند، و بعد با دیدگاه‌های استراتژیک شرایط را برای اقدام کردن فراهم میسازند.

این دیدگاه به شما این امکان را می دهد که بعدها تصمیم بگیرید که آیا باید از طریق دوره‌های درون سازمانی فردی را آموزش دهید که روی رویکرد های جدید بازاریابی یا کانال های رشد کار کند، یا متخصصی را استخدام کنید که در عملی کردن آنها به شما کمک کند. با این وجود، قبل از اینکه حتی برای استخدام یک فرد جدید تماسی برقرار کنید، مشاورین به شما کمک می کنند تا هزینه ها و مزایای تصمیمی که درآینده خواهید گرفت را تخمین بزنید و ارزیابی کنید.

روش های بازاریابی فروشگاه آنلاین را به انحصار خود درآورید: کارکردن با یک مشاور و بعد عملی کردن استراتژی های فنی خود به این معناست که دیدگاه های شما به راحتی افشا نخواهند شد، الخصوص زمانی که با مشاورتان قراردادی خصوصی می بندید.

برای فروشگاه هایی که تجارت الترونیک دارند، مادامی که رقبای شما با استفاده از ابزارهایی همچون فیسبوک اد لایبرری در تبلیغاتتان جستجو می کنند، ساختار و تنظیمات بهینه سازی شما که توسط مشاورتان ارائه شده در درون سازمان باقی می‌ماند. برای مستندسازی روند پیشرفت خود با مشاورتان، از ساخت یک پایگاه دانش از کسب و کارتان با استفاده از ابزارهایی مثل Notion یا Evernote اطمینان حاصل کنید.

بازاریابی فروشگاه آنلاین

آگاهی برند

به طورمعمول مشاورین نسبت به آژانس های بازاریابی درسطح نزدیک تری با تیم موسس و تیم بازاریابی کار می کنند، بدین ترتیب، برای مشاور کار راحتی است که به طور غریزی هویت برند شما را درک کند.

این موضوع خصوصا به سایت های فروشگاه آنلاین مربوط است جایی که ظاهر و باطن برند شما باید با تمام کانال های بازاریابی تان همسو باشد، از شبکه های اجتماعی گرفته تا بازاریابی اینفلوئنسر، و تبلیغات پولی شبکه های اجتماعی و تبلیغات پولی.

انعطاف پذیری بیشتر

درمقایسه با آژانس ها، که یک پروسه‌ی کاری تثبیت شده و قدیمی دارند، مشاورین انعطاف پذیری بیشتری دارند و باید همیشه خود را با آخریت تغییرات تکنولوژی وفق دهند. برای مثال با پیدایش بیماری کووید-19، برای مشاورین راحت تر این است که استراتژی ای مطابق با این بیماری داشته باشند.

مشاورین در پیشنهاد دادن ابزارهای جدید نیز به همین اندازه سریع هستند. برای مثال، سرمایه گذاری کردن برروی آخرین محصولی که در “فروشگاه های اینستاگرام” رونمایی شده برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی و همچنین استفاده از یک لینک URL برای دنبال کردن لینک کلیک هایتان در شبکه های اجتماعی.

مشاورین با شما نیز ارتباط نزدیک تری دارند، و راه های بیشتری را برای افزایش کارآمدی شما و ابزارهایی که با استفاده از آنها بتوانید خودتان بازاریابی انجام دهید را پیشنهاد می دهند، مثل قابلیت های جدید کانوا برای ساخت یک ویدئو، یا استفاده از تراستد شاپس برای تایید مجوز سایتتان.

معایب داشتن یک مشاور در بازاریابی فروشگاه آنلاین

کمبود عوامل اجرای فنی

مشاورین ممکن است برای سایت شما یک استراتژی کاربردی طرح کنند، اما با این وجود حجم غالب کار اجرایی و فنی واقعی به خود شما و تیمتان واگذار می شود. بازهم مجبورید یا خودتان انجام امور را به عهده بگیرید یا بازاریاب درون سازمانی استخدام کنید تا روی استراتژی ها کار کند.

ضمن اینکه مشاورین ممکن است از تازه ترین تکنولوژی ها و استراتژی ها مطلع باشند، اما بعضی از آنها ممکن است هیچگونه تخصص فنی نداشته باشند.

انجام تحقیقات دقیق برای تایید صلاحیت مشاورین پیش از استخدام کار دشواری است: ازنظر مشاورین، دیجیتال مارکتینگ و تجارت الکترونیک عرصه ای است که ممکن است ترجیح بدهید فردی با تجربیات کمتر را استخدام کنید.

برای مثال، یک مشاور در زمینه ی تجارت الکترونیک که 4 سال تجربه ی کار با فروشگاه های تجارت الکترونیک موفق در شاپی فای با درآمدهای میلیونی را دارد نسبت به مشاوری که طی 20 سال کار در ده ها میلیون شرکت چند ملیتی را تجربه کرده است خیلی بیشتر به درد شما خواهد خورد. با این تفاسیر، مقیاس موفقیت افراد براساس تعداد سال هایی که تجربه کار دارند نیست.

 

آژانس‌های دیجیتال

صادقانه بگویم چیزی که به نظر می رسد این است که آژانس های بازاریابی به وفور یافت می شوند، پیداکردن یکی از آنها کار ساده ای است، و همه ی آنها نیز ادعا می کنند که در زمینه ی بازاریابی تجارت الترونیک متخصص هستد. درچنین شرایطی،چگونه آژانس بازاریابی مناسب کسب و کارتان را پیدا می کنید؟

آژانس های بازاریابی غیرقانونی از بسیاری از صاحبان فروشگاه های آنلاین کلاهبرداری کرده اند و هزاران دلار سرمایه ای که صرف تبلیغات گران قیمت آنها می شده است را به تاراج برده اند. با این وجود، کار کردن با یک آژانس بازاریابی مناسب و درست می تواند نتایج بسیار خوبی برای کسب و کار شما به ارمغان بیاورد.

درادامه به طورخلاصه مزایا و معایب کارکردن با آژانس های بازاریابی را بررسی می کنیم.

بازاریابی فروشگاه دیجیتال

مزایای همکاری با یک آژانس دیجیتال در بازاریابی فروشگاه آنلاین

تخصص ویژه و فنی

آژانس ها (به علاوه خیلی از فریلنسرها) نسبت به مشاورین تجربیات فنی بیشتری دارند، به طوری که تمایل دارند متخصصینی را استخدام کنند تا بر رویکرد های متفاوت بازاریابی تمرکز کنند.

مثلا، داشتن شخصی که روی فیسبوک، تبلیغات اینستاگرام، سئو و سی آر آو تمرکز کند. این آژانس ها از مزایای کسب تجربه از طریق کار کردن با صدها اکانت بهره مند می شوند.

پروسه ی کاری اثربخش

آژانس ها در مقایسه با مشاورین روند کاری و پروسه های تثبیت شده تری دارند، آن هم به واسطه ی ذات تکرارپذیر کارشان و ذات متخصصین آنهاست. که این شامل پروسه ی کاری از آموزش کارمندان جدید گرفته تا پیاده سازی کمپین ها، و راه اندازی گوگل انالیتیک و گزارش عملکرد هفتگی!

آژانس های بازاریابی بیشتر براساس شاخص های کلیدی عملکرد موفق اداره می شوند: آژانس ها به صورت قراردادی و بر مبنایی مداوم پول دریافت می کنند، و به خاطر اینکه مسئول اجرایی هستند، بیشتر مسئولیت نتایج و شاخص های کلیدی عملکرد به عهده ی آنها می باشد. شما به عنوان یک فروشگاه تجارت الکترونیک، آژانس هایی که کمپین های نامناسب راه اندازی می کنند را به سرعت اخراج خواهید کرد.

معایب همکاری با یک آژانس دیجیتال

هزینه های مذاکره و آموزش کارمندان جدید

نیاز به آموزش افراد جدید درهر دو طرف، توافق برروی روند کار، مذاکره در مورد آیتم های معین اجرایی، فرهنگ، شاخص های کلیدی عملکرد و شرح روش های کار، همه این ها یعنی کار کردن با آژانس های بازاریابی کار و تلاش بیشتری می طلبد.

همچنین هزینه های مذاکره به ویژه در آژانس های بزرگتر نیز وجود دارند، جایی که صرفا به خاطر گفتن یک جمله: “روند کار همیشه به همین صورت بوده است”، آژانس قدرت بیشتری در تصمیم گیری برای دوره های مذاکره مربوط به مشتریان جوان تجارت الترونیک دارد.

جوان ترها آژانس هایی که در زمینه ی تجارت الکترونیک متخصص هستند را به آژانس های قدیمی که موفقیتشان در زمینه ی کمپین های پرسود برای ویترین فروشگاه های تجارت الترونیک شما تثبیت شده اند ترجیح می دهند.

پیداکردن یک آژانس بازاریابی خوب کار دشواری است

آژانس ها غالبا، مطالعات موردی تهیه کرده و بهترین سناریوهای خود را دست چین می کنند. با این وجود، اکثر آنها نمونه ای از مواردی که با موفقیت انجام نشده اند را ارائه نمی دهند. مورد خود را جزء به جزء شرح دهید و ازهرآژانس بخواهید نمونه هایی از کمپین هایی که با شکست مواجه شده اند را ذکر کنند.

اگر آژانسی نتواند حتی یک نمونه از یک کمپین به شما ارائه دهد، این احتمال وجود دارد که در طول مسیر به لاپوشانی کردن نتایج کار خود ادامه دهد. برای اینکه از ظرفیت های حقیقی یک آژانس آگاه شوید و از صحت و سقم آن اطمینان حاصل کنید،از یک پلتفرم فریلنسینگ که قبلا بررسی و تایید شده مثل Traktion برای استخدام آژانس های بازاریابی مورد تایید استفاده کنید.

دیدگاه های تاثیرگذار شرکت

دیدگاه هایی که از کمپین های بازاریابی شما گردآوری می شوند برای سایت های رقیب دیگر مورد استفاده قرار خواهند گرفت، برای کاهش ریسک این موضوع انتخاب آژانسی که به آن اعتماد کامل دارید بسیار قابل اهمیت است. همچنین باید از آن آژانس بخواهید تا نام چندنفر از مشتریان سابق و کنونی خود را به شما بدهند.

در آخر…

آژانس‌های بازاریابی و مشاوران بازاریابی هیچ برتری نسبت به یکدیگر ندارند. اما شما به عنوان صاحب یک برند و کسب و کار آنلاین مجبورید که یکی از این دو روش را انتخاب کنید.

ممکن است مشاوری را استخدام کنید تا ابتدا استراتژی های بازاریابی شما رامشخص کند، و سپس تصمیم بگیرد که آیا رویکردهای بازاریابی شما را درون سازمانی کند یا نه، کاری که شما بتوانید در طول استخدام نیروهای درون سازمانی و مدیریت فریلنسر انجام دهید (که برای خود مشاور هم هزینه ها و مشکلات زیادی به همراه می اورد) یا اینکه خودتان انجام تمام این امور را به عهده بگیرید.

استراتژی در اولویت قرار دارد. برای چشم انداز پیشرفته ی فروشگاه تجارت الترونیک خود به دنبال پشتیبانی مشاوره ای باشید تا کانال های رشد سودمند و مربوطه خود را پیش از اینکه در مورد ساختار تیم بازاریابی تان تصمیم بگیرید شناسایی کنید.