مطالعات متعددی که از پایگاه داده PIMS استفاده کرده‌اند به روشنی نشان می‌دهند که یک ارتباط مستقیم بین هزینه‌های تبلیغات نسبی در مقابل رقابت و سهم بازار وجود دارد. کسب و کارهایی که سهم بسیار کمی از فروش خود را برای تبلیغات صرف می‌کنند و در مقابل رقبای خود که به نسبت بیشتر هزینه می‌کنند سهم کمتری از بازار را از آن خود می‌سازند و نیز به نرخ پایین تری از بازگشت سرمایه دست می‌یابند. چنین به نظر می‌رسد که این ارتباط تا حدودی از کیفیت نسبی محصولات یا خدمات ناشی می شودو

شواهدی وجود دارد که شرکت‌هایی که در مخلوط تبلیغات پیشبردی خود بر تخفیف‌های فروش تاکید می‌کنند نسبت به شرکت‌هایی که بر تبلیغات تاکید می‌ورزند نرخ پایین‌تری از بازگشت سرمایه را کسب می‌کنندو

تبلیغات نه تنها برند را قوی می‌سازد بلکه به سودآوری شرکت نیز کمک می‌کند.

راه های مدیریت برندینگ و تبلیغات

برندینگ یک فرآیند احراز هویت برای هر کمپانی خواهد بود. در واقع برند برای یک کمپانی مثل پروفایل برای یک فرد است. برندسازی به ارتباط بهتر شما با مشتریان کمک می‌کند. پس اگر شما می‌خواهید که در جامعه و بین مردم بدرخشید باید روی برند خود کار کنید و از برندتان هویت خود را بسازید.

برند هویت یک کمپانی است. یک کمپانی بدون داشتن هویتی واضح و روشن نمی‌تواند به راحتی در رقابت‌ها شرکت کند. برند شما، موفقیت و بر سر زبان بودن سیستم کاری شما را تامین می‌کند. پس اگر چنین چیزی وجود نداشته باشد جای اینکه مشتریان دنبال شما باشند شما باید با هزینه های گزاف و حتی بیشتر از بودجه به دنبال مشتری بگردید.

ما برای شما 10 راهکار حیاتی در برندینگ آنلاین را در این مقاله بازگو خواهیم کرد که به شما در بهبود بخشیدن به کسب و کارتان کمک خواهد کرد:

  1. لوگو هویت

طراحی لوگوهای اختصاصی اولین قدم برای شروع برندینگ آنلاین است. یک لوگو همیشه دارای تاثیرگذاری حرفه‌ای می باشد یعنی حرفه‌ای هایی که با هزاران دلار باید به شما توجه کنند، با یک لوگوی مناسب جذب سیستم کاری شما می‌شوند. پس لوگو علاوه بر حرفه‌ای بودن راهی مناسب برای صرفه جویی در هزینه‌ها نیز می‌باشد.

تبلیغات

Woman Designer Interior Working Workspace Concept

از لوگوی برند خود در وبسایت، کارت‌ها، عناوین نامه‌ها و… استفاده کنید. با این کار بیشتر و بیشتر توجه مردم را جلب می‌کنید و باعث می‌شوید آنها نام و تصویر برند شما را به خاطر بسپارند.

  1. وبسایت

طراحی وبسایت در روند موفقیت‌های یک برند تاثیر بسزایی دارد. یک سایت که با طراحی مناسب و مجذوب کننده همراه باشد کاربران و مشتریان جدید را جلب می‌کند و باعث می‌شود کاربران قدیمی به آن وفادارتر باشند. یک طراحی مناسب نیازی به هزینه‌های زیاد ندارد بلکه به یک برنامه ریزی مناسب مطابق با سبک کار شما نیاز دارد.

  1. امضای ایمیل‌ها

ایمیل‌ها در هر حالتی یکی از پایه‌های اساسی تجارت آنلاین  است. هرچه بیشتر حرفه‌ای ظاهر شوید به نفع خودتان است. یک ایده خوب این است که در انتهای ایمیل‌هایتان یک امضای اختصاصی اضافه کنید. معمولا امضا‌های حرفه‌ای این چنینی شامل اطلاعات مختصر و مفید به همراه لوگوی برند مورد نظر می‌باشد.

این یک راه بسیار آسان و بدون هزینه است اما تاثیرپذیری زیادی به همراه دارد و به اهمیت برند شما به صورت مستقیم کمک می‌کند.

  1. تبلیغات و رسانه‌های اجتماعی

حضور در شبکه‌های اجتماعی کمی از داشتن یک وبسایت کامل نیست. با توجه به استفاده بی حد کاربران از شبکه‌های اجتماعی حضور شما هم در این شبکه‌ها ایده‌ای نوین است. این به کمپانی شما کمک می‌کند تا اطلاعات بیشتری از محصولات و سرویس‌ها را به اشتراک گذاشته و راه بسیار مناسبی برای ارتباط مستقیم با کاربران و مشتریان می‌باشد/ همچنین نظر سنجی و تبادل نظرات و… می‌تواند شما را به نیازهای مشتریان واقف سازد.

  1. دکمه‌های اشتراک گذاری شبکه‌های اجتماعی

تا می‌توانید سعی کنید جست و جوی کاربران برای پیدا کردن خود را آسان تر کنید. همچنین سعی کنید به کاربران امکان دهید تا مطالب و محتوای سایت شما در اسرع وقت به اشتراک بگذارند. برای تحقق این موارد استفاده از دکمه‌های میانبر شبکه‌های اجتماعی که با عنوان social buttons شناخته می‌شوند راهکار مناسبی خواهد بود. با این دکمه‌ها اشتراک گذاری محتوای شما برای کاربران در کمتر از چند ثانیه امکان پذیر خواهد بود.

تبلیغات

  1. امضاهای انجمن‌ها

برقراری ارتباط با انجمن‌های تجاری و فعالیت داشتن در این قبیل انجمن‌ها راهی مناسب برای معرفی تجارت خودتان خواهد بود. برای این سایت‌ها می توانید یک Forum Signature بسازید. این امضا که می‌بایست همراه با لوگو و اطلاعات کمی در مورد برند شما باشد در انتهای پست های شما نمایان می شود با این قابلیت بدون نیاز به درخواست از کسی برند شما در فضایی تجاری به نمایش در می آید و این یک تبلیغ مناسب خواهد بود.

  1. تلاش برای مدیریت و کسب اعتبار آنلاین

یکی دیگر از نکات مهم در رابطه با کمپانی شما، کسب اعتبار آنلاین است. مردم همیشه از محصولات خوب در انجمن‌ها، سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی تعریف و تمجید می‌کنند. اما خیلی ها هم هستند که به هر دلیلی از نارضایتی از محصولات شما گرفته تا برای تخریب موقعیت شما، در انجمن‌ها و شبکه‌های اجتماعی شروع به غیبت و صفحه گذاشتن پشت شما می‌کنند. این قبیل اقدامات برای اعتبار برند شما اصلا مناسب نیست. سعی کنید اطمینان مشتریان را جلب کرده و به آنها بفهمانید که شما پشتیبان آنها هستید. برای این کار پاسخ نظرات و پیشنهادات مشتریان در انجمن‌ها را با شیوایی کلام بدهید. این کار به اهمیت برند شما کمک می‌کند.

  1. برای برند خود بلاگ بسازید

یک وبلاگ برای کمپانی خود بسازید. می‌توانید در این بلاگ به نوشتن اخبار و بررسی محصولاتتان بپردازید و همچنین جایی برای ارسال مطالب مهمان توسط کاربران فراهم کنید. این مورد نه8 تنها به محبوبیت شما کمک می‌کند بلکه به سئو و بازدید سایت شما نیز کمک خواهد کرد.

  1. سئو

از فرآیندهای سئو غافل نشوید. برای هر سایتی انجام سئو مهم است. یک سایت سئو شده مطمئنا خیلی راحت‌تر در نتایج جست و جوهای موتورهای جست و جو قرار می‌گیرد و یک اعتبار خاص و ویژه از این طریق به دست می‌آورد.

تبلیغات

  1. خبرنامه

خبرنامه‌ها ابزاری کارآمد و عالی برای ارتباطات هستند. با کمک خبرنامه می‌توانید مشتریان خود را حفظ کنید و افرادی را که به کار و برند شما علاقمند شده‌اند نیز دعوت کنید و بالطبع به مزیت‌های این دعوت دست پیدا کنید. در خبرنامه‌ها معمولا از جدید‌ترین خبرها، محصولات یا سرویس‌ها استفاده می شود. همچنین خبرنامه‌ها راهی مناسب برای خبردار کردن مشتریان از سرویس‌ها و محصولات آینده هستند. وقتی یک مشتری می‌بینید که از نقشه های برند محبوبش با خبر می‌شوند حس خوبی به او دست می دهد

مزیت اصلی خبرنامه‌ها این است که بسیار ارزان و ساده هستند و مقدار بسیاری پسام را در کمترین زمان ممکن ارسال می‌کنند. همچنین زمان خاصی برای انجام آنها وجود ندارد و در تمام 24 ساعت روز می‌توان با کمک آن اقدام به ارسال خبر کرد.